LAJMI I FUNDIT:

Zaev sot në vizitë në Poloni

Zaev sot në vizitë në Poloni

Delegacioni qeveritar e udhëhequr nga Kryeministri Zoran Zaev sot do të jetë në vizitë punë në Poloni.

Në Varshavë, Kryeministri Zaev do të takohet me Kryeministrin e Republikës së Polonisë, Mateusz Morawiecki dhe do të kenë konferencë të përbashkët për shtyp, siç informojnë nga Qeveria, përcjell Telegrafi Maqedoni.


Kryeministri Zaev mbrëmë ishtë në Vienë, ku realizoi takim me Kancelarin e Republikës së Austrisë, Sebastian Kurz./Telegrafi/