LAJMI I FUNDIT:

Yakin thotë se është sqaruar me Xhakën, duke biseduar për 45 minuta: Nuk do të ndodhë më

Yakin thotë se është sqaruar me Xhakën, duke biseduar për 45 minuta: Nuk do të ndodhë më

Zvicra do të përballet të martën me Andorrën në ndeshjen e radhës kualifikuese për Kampionatit Evropian, ndërsa përzgjedhësi Murat Yakin në konferencë për shtyp foli edhe për kapitenin Granit Xhaka dhe deklaratat e tij.

Yakin nuk ka mundur t’i shmanget përgjigjes së disa pyetjeve për “çështjen Xhaka”, ku përzgjedhësi tha se është sqaruar me kapitenin dhe se komentet e tij i ka marr më shumë si sugjerim se sa si kritike.


Ai shtoi se ajo që bëri Xhaka nuk ishte e zgjuar, duke shtuar se: “Nuk do të ndodhë më”.

Yakin dhe Xhaka kanë biseduar për 45 minuta për fjalët e kapitenit, kur tha se stërvitjet nuk ishin në intensitetin e duhur.

“Ditën e djeshme kemi pasur një bisedë të hapur dhe të sinqertë. Nuk ishte e nevojshme që publikisht t’i shprehte kritikat apo sugjerimet në atë mënyrë dhe këtë ia thash. Personalisht nuk e kam parë si kritikë, por më shumë si sugjerim”.

Federatës zvicerane nuk i kanë pëlqyer deklaratat e Xhakës, përzgjedhësi Yakin ka thënë se do të bisedojë privatisht me kapitenin
Lexo po ashtu Federatës zvicerane nuk i kanë pëlqyer deklaratat e Xhakës, përzgjedhësi Yakin ka thënë se do të bisedojë privatisht me kapitenin

“Graniti vetëm dëshiron të jetë me shumë i përfshirë në javët e stërvitjeve dhe kjo për mua është në rregulla. Pas 45 minutave, biseda përfundoi dhe tani duam të koncentrohemi në ndeshjen e radhës. E njoh Granitin shumë mirë dhe e kuptoj mirë”, ka thënë Yakin.

Tutje përzgjedhësi shtoi se Xhaka si kapiten ta udhëheq Zvicrën përpara drejt kualifikimit dhe shtoi se ekipi është në rrugën e duhur për ta arritur këtë gjë.

“Siç e thash, nuk e shoh si kritikë edhe pse është detyra e tij si kapiten dhe e kërkoj një gjë të tillë prej tij. Natyrisht, nuk duhet të jetë publike dhe menjëherë pas ndeshjes. Ajo nuk ishte e nevojshme dhe aspak e mençur”, ka thënë Yakin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori