Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, ka vizituar të hënën Brigadën e Zjarrfikësve dhe të Shpëtimit në Prishtinë

Lajmin e ka bërë me dije nëpërmjet një postimi në Facebook, Tahir Ahmeti, njohës i çështjeve të emergjencave dhe njëherësh bashkëthemelues i Qendrës Kërkimore për Politika të Sigurisë (SPRC).

“Ishte kënaqësi vizita në Brigadën e Zjarrfikësve në Prishtinë së bashku me ambasadorin amerikan William Walker, mikun e madh të shqiptarëve. Bashkë me komandantin e Brigadës së Zjarrfikësve në Prishtinë, Latif Zeka, kryetarin e Sindikatës së pavarur të zjarrfikësve shpëtues, Muharrem Beka dhe me zjarrfikësit e kësaj brigade, bashkëbiseduam me ambasadorin Walker për të arriturat, problemet dhe sfidat e këtij shërbimi të sigurisë në Kosovë dhe mundësisë së bashkëpunimit dhe përkrahjes së ambasadorit për këtë shërbim”, ka shkruar Ahmeti.

Reklama
Reklama

William Walker është duke qëndruar në Kosovë me rastin e shënimit të 11-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. /Telegrafi/