LAJMI I FUNDIT:

WhatsApp së shpejti do të lansojë veçorinë për editimin e mesazheve

WhatsApp së shpejti do të lansojë veçorinë për editimin e mesazheve

WhatsApp thotë se do t’i lejojë përdoruesit të ndryshojnë mesazhet, një veçori e ngjashme që e kanë konkurrentët sikurse Telegram dhe Discord.

Reklama

Kompania thotë se mesazhet mund të ndryshohen deri në 15 minuta pasi të jenë dërguar, transmeton Telegrafi.

Rrjeti social për mesazhe është pjesë e gjigantit amerikan të teknologjisë Meta, që zotëron gjithashtu Facebook-un dhe Instagram-in.

Ky funksion do të vihet në dispozicion për 2 miliardë përdorues të WhatsApp në javët e ardhshme. India është tregu i saj më i madh me 487 milionë përdorues.

“Nga korrigjimi i një gabimi të thjeshtë drejtshkrimor deri tek shtimi i kontekstit shtesë në një mesazh, ne jemi të ngazëllyer që t’ju sjellim më shumë kontroll mbi bisedat tuaja”, tha shërbimi i mesazheve në një postim në blog të hënën.

“Gjithçka që duhet të bëni është të mbani shtypur mesazhin që doni ta ndryshoni dhe pastaj zgjidhni ‘Edit’ nga menyja deri në pesëmbëdhjetë minuta më pas”, thuhet tutje.

Mesazhet e ndryshuara do të etiketohen si “të edituara”, kështu që marrësit do ta dinë se nëse keni ndryshuar përmbajtjen e mesazhit.

Megjithatë, atyre nuk do t’iu tregohet se si mesazhi është modifikuar me kalimin e kohës. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Franca miraton përditësimin e softuerit të Apple për iPhone 12 pas shqetësimeve mbi rrezatimin e lartë

Franca miraton përditësimin e softuerit të Apple për iPhone 12 pas shqetësimeve mbi rrezatimin e lartë

Teknologji
Meta prezanton produkte të reja me Inteligjencë Artificiale përfshirë asistenin Meta AI, me të cilin mund të ndërveproni me të sikurse me një person

Meta prezanton produkte të reja me Inteligjencë Artificiale përfshirë asistenin Meta AI, me të cilin mund të ndërveproni me të sikurse me një person

Teknologji
Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Teknologji
Artistët kinezë bojkotojnë një platformë të madhe të rrjeteve sociale shkaku imazheve të krijuara nga Inteligjenca Artificiale

Artistët kinezë bojkotojnë një platformë të madhe të rrjeteve sociale shkaku imazheve të krijuara nga Inteligjenca Artificiale

Teknologji
Asistenti i ri i inteligjencës artificiale të Meta-s është trajnuar në postimet publike në Facebook dhe Instagram

Asistenti i ri i inteligjencës artificiale të Meta-s është trajnuar në postimet publike në Facebook dhe Instagram

Teknologji
Richard Mille sjell orë të reja, raportohet se kushtojnë 194 mijë euro

Richard Mille sjell orë të reja, raportohet se kushtojnë 194 mijë euro

Teknologji
Kalo në kategori