0Shares

WhatsApp vazhdon të rritet në popullaritet, pasi që dje gjatë ditës kompania zbuloi se baza e saj e përdoruesve ka kaluar shifrën prej 250 milionë.

Lajmi i cituar nga Wall Street Journal vjen vetëm një javë pasi WhatsApp prezantoi një rekord të ri për shërbimin e saj, ku thuhej se shërbimi i saj ka arritur në 27 miliardë mesazhe të dërguara brenda një periudhe të vetme prej 24 orësh.

Për një kompani e cila aplikacionin e saj mobil e ka lëshuar vetëm në vitin 2009, dhe shpenzon zero buxhet për fushën e marketingut, këto shifra janë asgjë më pak se sa kolosale. / Telegrafi /

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)