Vushtrria dhe Dukagjini luajnë baras në trilerin e gjashtë golave

Vushtrria dhe Dukagjini kanë luajtur baras 3-3 në ndeshjen e javës së 21-të në Ipko Superligën e Kosovës.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të mysafirëve, të cilët shënuan dy gola, kundrejt një të vendasve.

Goli i parë i ndeshjes erdhi pas vetëm nëntë minutave lojë dhe ishte Laurant Marmullaku, i cili shënoi për 0-1.

Vushtrria u kthye në lojë në minutën e 18-të duke shënuar me anë të Salinas nga distanca për 1-1, ndërsa Marmullaku (44’) shënoi përsëri dhe qoi ekipin e tij në pushim me epërsi 1-2.

Në pjesën e dytë, Vushtrria ishte më e mirë dhe më kërkuese, duke arritur t’i shënojë dy gola, kundrejt një të mysafirëve dhe të marr në fund një pikë.

Granit Elezaj (63’) shënoi për epërsinë 1-3 të Dukagjinit, ndërsa Vushtrria shënoi me anë të Sie (73’) për 2-3 dhe në minutat shtesë me anë Bler Istrefit për rezultatin përfundimtar 3-3.

Pas kësaj fitore, Dukagjini ngjitet në kuotën e 12 pikëve në vendin e fundit, ndërsa Vushtrria gjendet një pozitë më lartë me 15 pikë. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës