LAJMI I FUNDIT:

Vreshtarët triumfojnë kundër Vllaznisë në Ligën Ballkanike

Vreshtarët triumfojnë kundër Vllaznisë në Ligën Ballkanike

Rahoveci ka shënuar fitore të rëndësishme në Ligën Ballkanike, duke mundur Vllazninë e Shkodrës me rezultat 78:73 (19:21, 17:20, 23:20, 19:12).

Ndeshja ka qenë shumë interesante dhe dramatike, ku Vreshtarët kanë bërë një rikthim të madh dhe triumfuan në fund. Takimi ishte shumë i rëndësishëm për shkak se po luanin dy skuadrat që duan të jenë në mesin e katër ekipeve më të mira në BIBL dhe para kësaj sfide kishin nga shtatë pikë.

Në çerekun e parë mysafirët për një nuancë ishin më të mirë dhe fituan 19:21, derisa në atë të dytë fitojnë 17:20, për të shkuar në pushim me rezultat 36:41. Vendasit u kundërpërgjigjën në çerekun e tretë, duke fituar 23:20, derisa dominuan në periudhën e fundit, duke arritur të barazojnë shifrat dhe kalojnë në epërsi në minutën e fundit, duke triumfuar në fund 78:73.

Te Rahoveci u dallua Darell Davis me 25 pikë, kurse te Vllaznia më i miri ishte Petar Kusovac me 27 pikë e pesë kërcime.

Tani Rahoveci ka dy fitore dhe pesë humbje, kurse Vllaznia një fitore dhe gjashtë humbje. Në ndeshjen e fundit, Vreshtarët do të përballen me Ibër Rozhajën si mysafirë, kurse shkodranët e presin Academic Bultex, që ka shtatë fitore në shtatë ndeshje.


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bundesliga
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
Kalo në kategori