LAJMI I FUNDIT:

Vrau nënën dhe më ndihmën e bijës copëtoi trupin e saj me sharrë elektrike për të fshehur provat, arrestohet gruaja nga Maryland

Vrau nënën dhe më ndihmën e bijës copëtoi trupin e saj me sharrë elektrike për të fshehur provat, arrestohet gruaja nga Maryland

Një grua nga Maryland akuzohet se ka vrarë nënën e saj, më pas ka copëtuar trupin e saj me një sharrë elektrike dhe i ka vënë flakën për të hequr qafe provat, me ndihmën e vajzës së saj.

Reklama

Gjithçka dyshohet se i ka paraprirë një debat për një kartë krediti. Margaret Craig, 71 vjeç, kishte vdekur për më shumë se një javë kur policia zbuloi pjesët e trupit të saj në bodrumin e shtëpisë së familjes, transmeton Telegrafi.

Kur policët zbritën në bodrum, ata menjëherë ndjenë erë dekompozimi. Hetuesit besojnë se vajza ka vrarë nënën e saj më 23 maj.

E dyshuara Candice Craig (44) thirri vajzën e saj 19-vjeçare Salia Hardy, mbesa e gruas së vrarë, një ditë më vonë për ta ndihmuar atë të copëtonte trupin.

Në bodrum, policia gjeti fillimisht gjak dhe më pas ind pranë tre qeseve plastike të bardha plehrash. Ata gjetën gjithashtu një thikë, si dhe një sharrë elektrike me zinxhir dhe mjete pastrimi.

Mbesa e gruas fatkeqe tha në seancë se nëna dhe gjyshja e saj kishin debatuar për një kartë krediti. Gjyshja dyshohet se ka kërcënuar se do të denoncojë gjithçka në polici dhe pikërisht aty debati ka shkuar në vrasje.

Salia ka deklaruar se e ka gjetur trupin e gjyshes në vaskën e kaltër në dhomën e saj të gjumit. Të nesërmen, nënë e bijë u përpoqën të hiqnin qafe kufomën. Nëna u akuzua për vrasje, ndërsa vajza për ndihmë dhe nxitje në krim.

Sipas mediave amerikane, në ditën e nënës dy vite më parë, Candice ka shkruar një mesazh zemërthyer në rrjetet sociale. Ajo deklaroi se nëna e saj është “personi numër një” në jetën e saj. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Evropa
Avokati serb, Stojkoviq: Radoiçiq do të duhej të përgjigjet për vrasje dhe terrorizëm

Avokati serb, Stojkoviq: Radoiçiq do të duhej të përgjigjet për vrasje dhe terrorizëm

Serbia
YouTuberi qëllohet me plumb në gjoks, kamera filmoi skenën rrëqethëse – personin me të cilin tentoi të tallet nuk ishte në disponim

YouTuberi qëllohet me plumb në gjoks, kamera filmoi skenën rrëqethëse – personin me të cilin tentoi të tallet nuk ishte në disponim

Amerika
Politikani rumun në qendër të skandalit, sulmoi qytetarin që e pyeti se “si është të jesh rusofil”

Politikani rumun në qendër të skandalit, sulmoi qytetarin që e pyeti se “si është të jesh rusofil”

Rumania
Ukrainasi shkatërron me mortajë shtëpinë që rusët e përdornin si bazë – publikohen pamjet

Ukrainasi shkatërron me mortajë shtëpinë që rusët e përdornin si bazë – publikohen pamjet

Evropa
Kuleba për pezullimin e ndihmës amerikane: Ishte një incident, SHBA-të e dinë se çfarë është në rrezik

Kuleba për pezullimin e ndihmës amerikane: Ishte një incident, SHBA-të e dinë se çfarë është në rrezik

Evropa
Kalo në kategori