0Shares

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Arbër Vllahiu ka vizituar Shoqatën “Klubi Dëshira”, kjo shoqatë merret me rehabilitimin e personave me probleme mendore.

Vllahiu me këtë rast tha se përkujdesja për secilin qytetar të komunës është përgjegjësi.

“Përkujdesja për secilin qytetar të komunës është jo obligim por përgjegjësi. Gjithëpërfshirja është thelbi i shoqërisë dhe na duhet punë shumë për të qenë me secilin qytetar e në veçanti për t’u përkujdesur për personat me aftësi të kufizuar, për t’ju ofruar atyre mundësinë dhe hapësirën që të jenë pjesë e barabartë në shoqëri. #PërPrishtinën #50”, tha ai.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)