Ka ardhur reagimi i parë nga një i pakënaqur me listën e shpallur sot të Përfaqësueses së Kosovës nga Albert Bunjaku.

Reklama

Është portieri i Llapit, Ilir Avdyli, i cili ka thënë se ka merituar një ftesë nga përzgjedhësi, pasi edhe më parë ishte anëtar i Përfaqësueses.

Ai në të kaluarën ka qenë pjesë e Kosovës, por nuk ka debutuar.

Ja reagimi i plotë i Avdylit:

“Ne moshën 17 vjeçare debutova ne Superligë dhe isha pjesë e shumë skuadrave pastaj kalova te Tirana kisha disa ndeshje. Pas pranimit të Kosovës në UEFA dhe disa shkaqeve familjare vendosa t’i kthehem futbollit të Kosovës, pa dashtë me nënçmuar askënd, të mos gjendem pjesë e kombëtares??? !!! Veç një dëshirë e kisha pas, që ta lodh kokën pak më shumë Albert Bunjaku” ka shkuar Avdyli.

Reklama
Reklama

Kosova ka ftuar edhe një portieri boshnjak që quhet Adis Nurkovic, por që ende nuk i janë bërë dokumentet gati.

Kjo tregon që Bunjaku nuk beson edhe aq shumë në portierët aktual që i ka në dispozicion. /Telegrafi/

ilir avdyli