LAJMI I FUNDIT:

Vivo ka prezantuar X Fold, telefonin e saj të parë të palosshëm

Vivo ka prezantuar X Fold, telefonin e saj të parë të palosshëm

Vivo ka prezantuar X Fold, telefonin e saj të parë të palosshëm.

Reklama

Kështu, X Fold po krijon diçka të ngjashme me serinë Galaxy Z Fold të Samsung dhe konkurrentët e saj, me një ekran të madh të palosshëm 8,03 inç në brendësi për përdorim në stilin tabletë.

Ashtu si Samsung, ekrani i palosshëm i Vivo-s përdor një shtresë xhami ultra të hollë (UTG) të prodhuar nga Schott, e cila duhet të ndihmojë në qëndrueshmëri, përcjell Telegrafi.

GSMArena raporton se telefoni në fjalë mund të paloset ose të mbahet i hapur në kënde midis 60 dhe 120 gradë.

Ndërsa sipas Android Authority, Vivo reklamon se ekrani i telefonit duhet t’i mbijetojë 300,000 palosjeve, që duket të jetë një rritje e madhe mbi 200,000 palosjet që Samsung pretendoi për gjeneratën e saj më të fundit të telefonave të saj të palosshëm. /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
WordPress po bëhet me mjet AI, ku ndihmon përdoruesit për të gjeneruar si dhe për të edituar tekste

WordPress po bëhet me mjet AI, ku ndihmon përdoruesit për të gjeneruar si dhe për të edituar tekste

Teknologji
Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Teknologji
Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet të AI

Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet të AI

Teknologji
Apple ka blerë startupin Mira që prodhon kufje me teknologji AR

Apple ka blerë startupin Mira që prodhon kufje me teknologji AR

Teknologji
Vision Pro: Zbulohen kufjet e reja të realitetit të shtuar të Apple - bëhet i ditur edhe çmimi i tyre

Vision Pro: Zbulohen kufjet e reja të realitetit të shtuar të Apple - bëhet i ditur edhe çmimi i tyre

Teknologji
Apple me një tjetër prezantim madhor në WDCC: Mac Pro dhe Mac Studio me çipin M2 Ultra

Apple me një tjetër prezantim madhor në WDCC: Mac Pro dhe Mac Studio me çipin M2 Ultra

Teknologji
Kalo në kategori