Vitet janë vetëm numra për Ronaldon – Ylli portugez ‘trullos’ Rudigerin me një lëvizje fantastike

Ylli i Kombëtares së Portugalisë, Cristiano Ronaldo po vazhdon të bëjë magji me topin edhe përkundër viteve të tij.

Portugalia i ka zhvilluar 30 minuta fantastik të pjesës së parë ndaj Gjermanisë në ndeshjen derbi të Grupit F në kuadër të Euro 2020.

Në minutën e 15-të, portugezet arritën të gjejnë golin e parë me anë të Ronaldos, i cili shënoi për 1-0 pas një kundërsulmi vrasës.

Lexo po ashtu Kundërsulm i frikshëm portugez – Ronaldo dënon Gjermaninë, shënon në portën e Neuer

Megjithatë, goli nuk ishte momenti i vetëm në këtë fillim ndeshje që ‘vodhi’ vëmendjen e publikut dhe teleshikuesve.

Në minutën e 21-të, Ronaldo bëri një lëvizje fantastike, duke treguar që 36 viteve e tij mbi super janë vetëm numra.

Ronaldo uli me lehtësi një top të lartë, ndërsa Antonio Rudiger mbeti i humbur nga lëvizja magjike e sulmuesit portugez me thembër. /Telegrafi/

Luani dhe fitoni shpërblime këtu >

Më shumë lajme nga kampionati Euro 2020 >

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Mbretër për Ligën e Kampionëve, Real Madridi fiton ruletin e penalltive dhe eliminon kampionin

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

“Jemi të gatshëm ta shesim Florian Wirtz” - Bayer Leverkusen godet me një çmim të madh për yllin e tyre