LAJMI I FUNDIT:

Videoja që tregon se çfarë mund të bëjë G-Class elektrik

Videoja që tregon se çfarë mund të bëjë G-Class elektrik

Ngjitja shkallëve nuk i paraqet problem e as edhe terrenet e vështira malore.

Reklama

Këto janë disa nga manovrat që i zbulon videoja e publikuar më poshtë nga JerryRig Everything, transmeton Telegrafi.

Bëhet fjalë për versionin elektrik të Mercedes G-Class apo shkurtimisht EQG brenda të cilit nuk mund pothuajse asgjë.

Është prototipi i filmuar në terrenin Experience Center në Gracë të Austrisë, që është i dedikuar enkas për testimin dhe demonstrimin e aftësive të G-Class.

Falë konceptit me katër motor elektrikë, EQG do jetë në gjendje të realizojë manovra të një “tanku” siç vepron kur sillet plotësisht brenda një vendi. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
“Koleksioni i bardhë”, shiten 60 vetura Porsche që sipas ekspertëve secila mund ta ketë vlerën e një milion dollarëve

“Koleksioni i bardhë”, shiten 60 vetura Porsche që sipas ekspertëve secila mund ta ketë vlerën e një milion dollarëve

Auto
Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Auto
Italiani voziti një kamion në dy rrota dhe vendosi një rekord Guinness

Italiani voziti një kamion në dy rrota dhe vendosi një rekord Guinness

Auto
Varianti i ri i F-150 Lightning

Varianti i ri i F-150 Lightning "Flash" vjen me një rreze 514 kilometra, vjen gjithashtu i pajisur me pompë nxehtësie për të ruajtur baterinë gjatë dimrit

Auto
Pas emrit Scatenato është një numër i kufizuar Urus i firmosur nga ABT

Pas emrit Scatenato është një numër i kufizuar Urus i firmosur nga ABT

Tunning
Pamjet e fundit të shpërndara në internet na tregojnë brendësinë e kamionçinës Cybertruck

Pamjet e fundit të shpërndara në internet na tregojnë brendësinë e kamionçinës Cybertruck

Auto
Kalo në kategori