LAJMI I FUNDIT:

Videoja e re tregon në veprim fshirësen masive të xhamit në prototipin Cybertruck

Videoja e re tregon në veprim fshirësen masive të xhamit në prototipin Cybertruck
Reklama

Një video e re me dron tregon në veprim fshirësen masive të xhamit të përparmë të një prototipi Cybertruck.

Ajo çfarë shihet është se është funksional dhe ndoshta i përmirësuar, por ende nuk arrin një pjesë të mirë të xhamit para pasagjerit, transmeton Telegrafi.


Videoja e xhiruar nga Brad Sloan mbi fabrikën e Tesla-s në Teksas të enjten tregon në fillim si Cybertruck i nënshtrohet një testi tuneli me erë.

Në minutën e 13:42, mund të shiheni në veprim tehun e fshirëses së kamionçinës, që fillon të lëvizë, me shtrirje të mirë në pjesën më të madhe të xhamit të përparmë. Ndoshta është këndi, por duket si një përmirësim në krahasim me disa prototipa që kemi parë.

Cybertruck mbetet ende një prototip përpara se të nisë prodhimi i shumëpritur nga kompania Tesla. /Telegrafi/