Videoja që tanimë është bërë e famshme në YouTube “Charlie kafshoi gishtin tim”, një nga videot më të shikuara në historinë e faqes në internet, është shitur për një shumë mahnitëse prej 760,999 dollarësh.

Dhe pas kësaj, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, ajo pritet të fshihet nga YouTube, sipas një faqe në internet të krijuar nga familja Davies-Carr.

Videoja, së shpejti do të fshihet nga YouTube ku ka grumbulluar mbi 883 milionë shikime në 14 vitet e fundit.

Siç bëhet e ditur më tej, një luftë e fortë ofertash midis llogarive anonime çoi në ngritjen e çmimit në orët e fundit të ankandit, me “3fmusic” që në fund të fundit ofertoi “mememaster” për NFT.

Një NFT është një njësi e të dhënave të ruajtura në një “libër dixhital”, të quajtur blockchain, që vërteton një aset dixhital të jetë unik dhe për këtë arsye të mos këmbehet. NFT mund të përdoren për të përfaqësuar artikuj të tillë si foto, video, audio dhe lloje të tjerë të skedarëve dixhitalë.

Videoja e lezetshme e vitit 2007, e gjatë vetëm 55 sekonda, i kushtohet një kohe të dikurshme në historinë e internetit.

Familja është vetëm prodhuesi më i fundit i memeve që hyn në manitë e NFT. /Telegrafi/