Të dielën e 30 tetorit, një person ka humbur jetën si pasojë e një aksident trafiku në rrugën Bardh i madh-Drenas.

Reklama

Lajmin e ka bërë të ditur për Telegrafin, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ajo tha se në këtë aksident janë përfshirë një këmbësor dhe një veturë, ku nga plagët e marra, këmbësori ka ndërruar jetë.

“Rreth orës 17:00 kemi pranuar informatën se në rrugën Bardh i madh-Drenas, ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale. Në këtë aksident kanë qenë të përfshirë, një këmbësor dhe një veturë në lëvizje. Si pasojë e aksidentit lëndime të rënda trupore ka pësuar këmbësori, i cili nuk ka arritur të përballojë plagët dhe i njëjti ka ndërruar jetë”, ka thënë Ahmeti.

Reklama
Reklama

Sipas saj, vdekja e viktimës është konstatuar nga ekipi mjekësor i cili ka dalë në vendin e ngjarjes.

Po ashtu, Ahmeti ka potencuar se policia ka nisur një hetim për zbardhjen e rastit.

“Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje. Aktualisht policia ka nisë një hetim për zbardhjen e rrethanave që kanë quar deri te ky aksident trafiku”, shtoi ajo.