LAJMI I FUNDIT:

Veshjet më të bukura nga nata e parë në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Kanë

Veshjet më të bukura nga nata e parë në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Kanë

Dashamirët e modës, gëzohuni! Festivali i Filmit në Kanë 2022 nisi zyrtarisht dje (e martë).

E mbajtur në Kanë, Francë, ngjarja vjetore prodhon një nga tapetet e kuq më të shkëlqyeshëm në botë (duke konkurruar vetëm me Oscars dhe Met Gala).

Yje nga e gjithë bota do të udhëtojnë nga Hollywoodi për t’u ngjitur në shkallët e kuqe të simbolit të ngjarjes, duke shfaqur kostumet dhe fustanet e tyre më të mira, të cilat shpesh janë me porosi e shumë të veçanta.

Festivali i Filmit në Kanë - disa nga yjet të pranishëm në ngjarjen më të madhe vjetore
Lexo po ashtu Festivali i Filmit në Kanë - disa nga yjet të pranishëm në ngjarjen më të madhe vjetore

Pasi u anulua në vitin 2020 për shkak të pandemisë, Kana u rikthye me vrull të plotë vitin e kaluar dhe yjet janë qartësisht edhe një herë gati për të kanalizuar një energji jashtëzakonisht magjepsëse këtë vit.

Ndërsa festivali përfundon më 28 maj, mund të prisni që të shpalosen shumë më tepër nga këto momente të stilit magjepsës. Na besoni kur themi se nuk do të doni t’i humbisni!

Në hapjen e Festivalit të Filmit në Kanë, presidenti ukrainas i drejtohet turmës: Ne do ta fitojmë këtë luftë
Lexo po ashtu Në hapjen e Festivalit të Filmit në Kanë, presidenti ukrainas i drejtohet turmës: Ne do ta fitojmë këtë luftë

Veshjet më të bukura nga nata e parë e ngjarjes ua sjellim më poshtë:

Deepika Padukone

Julianne Moore

Lori Harvey

Eva Longoria

Urvashi Rautela

Didi Stone

Caroline Daur

Amandine Petit

Tallia Storm

/Telegrafi/