LAJMI I FUNDIT:

Veprimi magjik i Paquetas ndaj Spalit, driblon dy kundërshtarë me ‘ruletë’

Veprimi magjik i Paquetas ndaj Spalit, driblon dy kundërshtarë me ‘ruletë’
Lucas Paqueta (Foto: Chris Ricco/Getty Images/Guliver)

Lucas Paqueta ka bërë një veprim të mirë në ndeshjen e Milanit ndaj Spalit në kuadër të Serie A.

Reklama

Milani është befasuar gjatë mbrëmjes së mërkurë pasi mezi ka barazuar 2-2 ndaj Spalit në udhëtim.

Megjithatë, pati disa lojtarë nga Rossonerët që dhuruan magji me paraqitje superiore.

Spal 2-2 Milan, notat e lojtarëve
Lexo po ashtu Spal 2-2 Milan, notat e lojtarëve

Njëri nga ta padyshim se ishte ylli brazilian, Paqueta, i cili bëri driblim që po bënë xhiron e botës në rrjetet sociale.

Paqueta arriti t’i driblojë dy lojtarë kundërshtarë me një driblim magjik në stilin e njohur si ‘ruletë’, ndërsa pastaj u ndalua në mënyrë të palejuar.

Në të kaluarën, ky driblim është praktikuar shumë nga legjenda franceze, Zinedine Zidane. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori