LAJMI I FUNDIT:

Vedat Muriqin e zhveshin tifozët, detyrohet tua dhurojë të gjitha pas ndeshjes

Vedat Muriqin e zhveshin tifozët, detyrohet tua dhurojë të gjitha pas ndeshjes

Mallorca ka barazuar 0-0 në kuadër të xhiros së 27-të në La Liga me Osasunën.

Vedat Muriqi edhe në këtë ndeshje e nisi si titullar si gjithnjë dhe qëndroi në fushë për 76  minuta.

Përkundër se nuk shënoi, Muriqi është një nga futbollistët më të dashur nga tifozët e klubit spanjoll.


E për ta pasur fanellën e Muriqit sigurisht që kërkesa është e madhe pas ndeshjes, por jo vetëm fanellën.

Pas duelit me Osasunën, tifozët e zhveshën të gjithin sulmuesin kosovar, pasi përveç fanellës ia morën edhe shorcet.

Në videon e publikuar nga Mallorca shihen tifozët që mbanin pankarta duke i kërkuar fanellën Muriqit, madje në njërën pankartë është i vendosur edhe flamuri i Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori