LAJMI I FUNDIT:

Vazhdon seria mbresëlënëse e katërshes së Kosovës te Kreuzlingeni në hendboll

Vazhdon seria mbresëlënëse e katërshes së Kosovës te Kreuzlingeni në hendboll
(Foto: kosovahandball.info)

Kreuzlingeni i katër lojtarëve të Kosovës po vazhdon marshimin drejt Superligës së Zvicrës. Kjo skuadër thuajse e ka siguruar vendin e parë pas stinorit të rregullt dhe në serinë finale për një vend në elitë do të luaj më ekipin e vendit të dytë, Wadenswil/Horgan.

Reklama

Skuadra që shënon tri fitore kalon në Superligë për edicionin e ardhshëm.

Dy xhiro para fundit të stinorit të rregullt, Kreuzlingeni i ka 42 pikë në pozitën e parë. Wadenswil është i dyti me 39 pikë. Skuadra e vendit të parë e ka përparësinë e terrenit vendas në serinë finale.

Kreuzlingeni të shtunën fitoi 30-26 ndaj Steffisburgut. Ishte fitorja e 16-të rresht e skuadrës ku Valon Dedaj, Bujar Ramosaj, Haris Berisha e Drenit Tahirukaj janë lojtarët kryesorë.

Tahirukaj shënoi 8 gola nga 10 tentime. Ramosaj shënoi një gol nga dy tentime, kurse udhëhoqi mbrojtjen. Kapiteni i skuadrës dhe i Kosovës, Valon Dedaj, realizoi katër gola nga katër tentime. Berisha i kishte shtatë pritje.

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Kalo në kategori