LAJMI I FUNDIT:

Vazhdon forma e shkëlqyer e Mirlind Dakut – shënon gol edhe ndaj Spartak Moskës

Vazhdon forma e shkëlqyer e Mirlind Dakut – shënon gol edhe ndaj Spartak Moskës

Spartak Moska dhe Rubin Kazani u përballën me njëra-tjetrën në kuadër të javës së 29-të në elitën e futbollit rus.

Ndeshja përfundoi me rezultat 3-1 në të mirë të Spartak Moskës, ndërsa te Rubin Kazani golin e vetëm e shënoi sulmuesi shqiptar Mirlind Daku.

Daku realizoi për 3-1 në minutën e 77-të pas asistimit të futbollistit tjetër shqiptar Dardan Shabanhaxhaj.

Ky ishte goli i nëntë për Dakun në 27 ndeshje të luajtura deri më tani në Superligën e Rusisë ndërsa ka kontribuar edhe me katër asistime.

Kjo formë e mirë e 28-vjeçarit është një sinjal pozitiv për Shqipërinë teksa po i afrohemi fillimit të Kampionatit Evropian që do të mbahet në Gjermani.

Shqipëria gjendet në grupin B së bashku me Kroacinë, Italinë dhe Spanjën dhe në rast se i bëhet ftesa, Daku do të ishte një ‘armë sekrete’ për t’u përdorur nga përzgjedhësi Sylvinho.

Daku do të rikthehet përsëri në aksion vikendin e ardhshëm me Rubin Kazanin që do të jetë nikoqir i Socchit, ekip ky të cilit Daku i kishte shënuar në ndeshjen e parë./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori