LAJMI I FUNDIT:

Vazhdojnë hetimet për vdekjen e yllit të “Friends”

Vazhdojnë hetimet për vdekjen e yllit të “Friends”
Matthew Perry

Hetimet për vdekjen e yllit të “Friends”, Matthew Perry, mbeten në vazhdim, veçanërisht në lidhje me vendin ku ai fitoi ketaminë që çoi në vdekjen e tij në tetor, sipas burimeve lokale dhe federale të zbatimit të ligjit.

Perry vdiq në shtëpinë e tij nga efektet akute të ketaminës, sipas raportit të autopsisë të lëshuar në dhjetor nga Ekzaminuesi Mjekësor i Qarkut të Los Angelesit.

Detektivët kanë intervistuar njerëz që mund të kishin informacion për burimin e drogës, thanë burimet për ABC News, por se ata nuk kanë informacion për të kufizuar një burim. Asnjë arrestim nuk është bërë.


Matthew Perry

Departamenti i Policisë në Los Angeles tha se rasti është i hapur dhe në vazhdim, dhe konfirmoi se ka qenë në kontakt me Administratën e Zbatimit të Drogës dhe Shërbimin Postar të ShBA.

Të gjitha lajmet nga Matthew Perry
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Matthew Perry

“Bazuar në gjetjet e Ekzaminuesit Mjekësor, Departamenti i Policisë së Los Angelesit, me ndihmën e Administratës së Zbatimit të Drogës dhe Shërbimit të Inspektimit Postar të Shteteve të Bashkuara, ka vazhduar hetimin për rrethanat e vdekjes së zotit Perry”, tha LAPD në një deklaratë.

Matthew Perry

Aktori, më i njohur për rolin e tij si Chandler Bing në “Friends”, vdiq në moshën 54 vjeçare më 28 tetor 2023. Ai gjithashtu luajti në disa seriale të tjera televizive, duke përfshirë “Studio 60 on the Sunset Strip” dhe filma si “17 Again” dhe “Fools Rush In”.

Në një deklaratë një ditë pasi iu përgjigj shtëpisë së tij, Departamenti i Policisë tha se Perry “u zbulua nga një dëshmitar që nuk reagonte në xhakuzin e tij”.

Matthew Perry

Perry u raportua se kishte marrë infuzione ketamine për depresion dhe ankth, sipas raportit të autopsisë, por ekzaminuesi mjekësor shkroi se ketamina në sistemin e tij pas vdekjes nuk mund të ishte nga ajo terapi me infuzion sepse gjysma e jetës së ketaminës është tre deri në katër orë ose më pak. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë

"Ju djema jeni nga Kosova?", momenti kur Bebe Rexha befasohet nga të rinjtë shqiptarë që i dhuruan tapetin e veçantë

Magazina
Dukagjin Lipa: Nuk fitojmë nga Sunny Hill Festival

Dukagjin Lipa: Nuk fitojmë nga Sunny Hill Festival

Magazina
Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me yllin e Interit, Pavard

Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me yllin e Interit, Pavard

Magazina
Kleofina Pnishi - kush është bukuroshja nga Kosova që ia rrëmbeu zemrën dhe u fejua me yllin e Interit?

Kleofina Pnishi - kush është bukuroshja nga Kosova që ia rrëmbeu zemrën dhe u fejua me yllin e Interit?

Magazina
Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Butrint Avdyli
E ka fituar Big Brother për shkak të lidhjeve familjare që ka me Sarën dhe Lorin, reagon Egla Ceno

E ka fituar Big Brother për shkak të lidhjeve familjare që ka me Sarën dhe Lorin, reagon Egla Ceno

Magazina
Kalo në kategori