Virgil Van Dijk është lider i mbrojtjes holandeze që do të përballet të premten në Doha me Argjentinën e Lionel Messit, me të cilin ka thënë se është nder të përballet.

Reklama

Gazeta Marca ishte e pranishme në qendrën stërvitore në Holandë, 300 metra larg vendit ku Argjentina stërvitej në atë kohë dh bënë disa pyetje për Van Dijk rreth MEssit.

Pa qenë aty, Leo ishte në qendër të vëmendjes së konferencës, ndërsa përballja me të u cilësua si nder nga kapiteni i Londërs.

“Po flasim për njërin nga lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave. Leo është shumë i mirë. Ai ka qenë në nivelin e lartë për 15 vjet me Cristiano Ronaldon dhe kjo gjeneron respekt”, ka thënë fillimisht Van Dijk.

Reklama
Reklama

“Ne kemi vetëm respekt për arritjet e tij. Është një nder të luaj kundër tij. Por nuk jam unë kundër tij, as Holanda kundër tij, jemi ne kundër Argjentinës, sepse argjentinasit kanë lojtarë të tjerë shumë të mirë”.

“Askush nuk mund ta bëjë vetëm, ne kemi për të dalë me një plan të mirë”, përfundoi mbrojtësi shtatlartë. /Telegrafi/