Atalanta do të jetë nikoqir i Valencias për përballjen e parë në kuadër të 1/16-së të finales në Ligën e Kampionëve.

Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin e fillon në ora 21:00 në stadiumin ‘San Siro’.

Për këtë sfidë, Atalanta nuk mund të llogaris vetëm në Bosko Sutalo që është i lënduar.

‘Lakuriqët’ në anën tjetër do të jenë pa, Francis Coquelin, Alessandro Florenzi, Gabriel (karton i kuq), Lee Kaning, Ezequiel Garay, Piccini, Rodrigo dhe Marcos Vallejo, që janë po ashtu të lënduar.

Formacioni startues i Atalantas: Gollini, Toloi, Palomino, Gosens, Gomez, Freuler, De Roon, Djimsiti, Hateboer, Ilicic, Pasalic.

Formacioni startues i Valencias: Domenech, Mangala, Kondogbia, Guedes, Soler, Parejo, Diakhaby, Gaya, Wass, Ferran, Gomez. /Telegrafi/