LAJMI I FUNDIT:

Vaksinat për coronavirus mund të “zhdukin” video-bisedat, Zoom përgatit dy shërbime tjera për të konkuruar me Google dhe Microsoft

Vaksinat për coronavirus mund të “zhdukin” video-bisedat, Zoom përgatit dy shërbime tjera për të konkuruar me Google dhe Microsoft

Platforma e videokonferencave Zoom ka pasur një vit të madh, me çmimin e saj të aksioneve në rritje më shumë se 500 përqind për shkak të rritjes së paparë të punës në distancë, si pasojë e coronavirusit.

Reklama

Por tani kompania po kërkon të zgjerohet përtej video-bisedës dhe në territore të reja, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Bëhet fjalë për shërbime si email dhe shërbime kalendarike, sipas një raporti të ri nga The Information, shërbime këto ndoshta për të konkuruar me Google dhe Microsoft.

Kompania tashmë është duke punuar në produktin me email, i cili thotë se raporti do të jetë një shërbim i postës elektronike në internet që Zoom mund të fillojë testimin që nga viti i ardhshëm.

Ndërkohë që aplikacioni i kalendarit duket më larg dhe është e paqartë nëse zhvillimi madje ka filluar.

Të dyja idetë po vlerësohen si inteligjente për tu eksploruar nga Zoom, veçanërisht nëse kompanitë fillojnë të sjellin punonjësit përsëri në zyrë dhe mbështetja në rënie e videokonferencave vazhdon ndërsa shpërndarja e vaksinave COVID-19 rritet deri në vitin 2021. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Si ta parandaloni Google që t'ua mbyllë llogarinë tuaj joaktive në Gmail?

Si ta parandaloni Google që t'ua mbyllë llogarinë tuaj joaktive në Gmail?

Teknologji
Nuk luan si Lionel Messi, por ky robot me katër këmbë befason me lëvizjet e tij me top

Nuk luan si Lionel Messi, por ky robot me katër këmbë befason me lëvizjet e tij me top

Teknologji
Mbikëqyrësi japonez i privatësisë paralajmëron OpenAI – krijuesin e ChatGPT për të dhënat e përdoruesit

Mbikëqyrësi japonez i privatësisë paralajmëron OpenAI – krijuesin e ChatGPT për të dhënat e përdoruesit

Teknologji
Inteligjenca Artificiale zbuloi peshën e Kim Jong Un, thotë Koreja e Jugut

Inteligjenca Artificiale zbuloi peshën e Kim Jong Un, thotë Koreja e Jugut

Teknologji
Si lëvizin çmimet e internetit për telefona mobil në botë - në cilën pozitë renditet Kosova

Si lëvizin çmimet e internetit për telefona mobil në botë - në cilën pozitë renditet Kosova

Teknologji
GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

Teknologji
Kalo në kategori