LAJMI I FUNDIT:

Vaksina-turizmi për të pasurit ofron udhëtime me aeroplanë privatë, pushuesve u japin vaksina dhe i akomodojnë në vila luksoze në Dubai apo Florida

Vaksina-turizmi për të pasurit ofron udhëtime me aeroplanë privatë, pushuesve u japin vaksina dhe i akomodojnë në vila luksoze në Dubai apo Florida

Në treg është shfaqur oferta e re e një agjencie turistike për të pasurit, kurse “pakoja” nënkupton edhe vaksinimin kundër COVID-19.

Reklama

Sipas të përditshmes italiane La Republica, klientëve u ofrohet fluturimi me aeroplanë privatë, vaksinimi, tri javë pushime në hotelet luksoze apo vilat në Indi, Dubai dhe Florida, e më pas doza e dytë e vaksinës dhe rikthimi në shtëpi, transmeton Telegrafi.

Aktualisht këto aranzhmane super luksoze turistike i ofron agjencia angleze “Nightbridge” me një çmim prej 45 mijë eurove.

Agjencia ofron pakon për vetëm për anëtarët e saj, që brenda një viti paguajnë për anëtarësim shumën prej 28 mijë eurove, e deri më tani kjo vaksinë-turizëm është rezervuar vetëm për anëtarët mbi moshën 65-vjeç.

Gazetarët kanë kontaktuar agjencinë për të mësuar se si është e mundur që personat privatisht të vaksinohen në vendet – destinacionet ku ekzistojnë rregullat që ilaçin mund ta marrin vetëm shtetasit – dhe se si është e mundur që ta sigurojnë privatisht vaksinën, kur ilaçi nuk po është i disponueshëm për shtete të caktuara.

Agjencia turistike ka refuzuar të ofroj përgjigje. Në anën tjetër e përditshmja italiane qysh në dhjetor pati raportuar se Pfizer ka konfirmuar se po mendon shitjen e ilaçin edhe kompanive private. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Pas mosmarrëveshjeve për drithërat, Polonia ndalon furnizimin me armë për Ukrainën

Pas mosmarrëveshjeve për drithërat, Polonia ndalon furnizimin me armë për Ukrainën

Evropa
Me tankun e sekuestruar, ukrainasit goditën istikamet e forcave ruse - disa u detyruan të dorëzohen

Me tankun e sekuestruar, ukrainasit goditën istikamet e forcave ruse - disa u detyruan të dorëzohen

Evropa
Uji në Hënë krijohet nga një forcë misterioze që vjen nga Toka

Uji në Hënë krijohet nga një forcë misterioze që vjen nga Toka

Botë
Cili është qëllimi i vërtetë i Azerbajxhanit në Nagorno-Karabakh: Krijimi i një qeverie legale apo spastrimi etnik i armenëve

Cili është qëllimi i vërtetë i Azerbajxhanit në Nagorno-Karabakh: Krijimi i një qeverie legale apo spastrimi etnik i armenëve

Evropa
Burgu në Venezuelë kontrollohej nga banda kriminale, për “çlirimin” u angazhuan 11 mijë policë

Burgu në Venezuelë kontrollohej nga banda kriminale, për “çlirimin” u angazhuan 11 mijë policë

Amerika Latine
Rusët bombarduan qytetin ukrainas, pamje nga operacioni i kërkim-shpëtimit të mbijetuarve nën rrënojat e ndërtesës

Rusët bombarduan qytetin ukrainas, pamje nga operacioni i kërkim-shpëtimit të mbijetuarve nën rrënojat e ndërtesës

Evropa
Kalo në kategori