LAJMI I FUNDIT:

Vajza nga Teksasi ka përfunduar shkollën e mesme në moshën 14-vjeçare

Vajza nga Teksasi ka përfunduar shkollën e mesme në moshën 14-vjeçare

Një adoleshente nga Teksasi, e cila hyri në shkollën e mesme në moshën 10-vjeçare, tani posedon diplomën e këtij niveli në moshën 14-vjeçare dhe do të shkojë në Universitetin e Teksasit në Arlington.

Reklama

Oforitsenere Bodunrin, 14 vjeçe, u diplomua në shkollën e mesme “James Martin” në Arlington, ku shërbeu si redaktore e gazetës së shkollës, transmeton Telegrafi.

Adoleshentja planifikon të studiojë shkenca kompjuterike dhe aviacion këtë vjeshtë në Universitetin e Teksasit në Arlington.

“Ndjehem mirë që diplomova me gjeneratën e vitit 2023”, tha ajo në një njoftim për shtyp nga Distrikti i Shkollës së Pavarur Arlington.

“Është interesante të jesh në këtë pozicion, sepse ndonjëherë e krahasoj veten me moshatarët e mi që janë më të vjetër, por më pas mendoj për këtë dhe kuptoj që diplomimi në moshën 14-vjeçare është një arritje e madhe”.

Adoleshentja po ndjek hapat e motrës së saj, e cila gjithashtu ka mbaruar shkollën e mesme në moshën 14-vjeçare. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Nëse e dalloni gruan e marinarit në këtë iluzion – jeni në mesin e vetëm 1 për qind të njerëzve të cilët mund ta bëjnë këtë

Nëse e dalloni gruan e marinarit në këtë iluzion – jeni në mesin e vetëm 1 për qind të njerëzve të cilët mund ta bëjnë këtë

Interesante
Filmohen duke bërë seks në parlamentin rus (Video +18)

Filmohen duke bërë seks në parlamentin rus (Video +18)

Fun
Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Fun
Një burrë 45 vjeçar nga Kolorado ka thyer rekordin botëror të ushtrimeve ‘chin-up’

Një burrë 45 vjeçar nga Kolorado ka thyer rekordin botëror të ushtrimeve ‘chin-up’

Interesante
Australiani kap një krijesë që nuk ishte parë për 130 vjet

Australiani kap një krijesë që nuk ishte parë për 130 vjet

Interesante
Brenda ‘pallatit fantazmë’ të braktisur në Bali, të cilin vendasit e shmangin dëshpërimisht për shkak të shpirtrave

Brenda ‘pallatit fantazmë’ të braktisur në Bali, të cilin vendasit e shmangin dëshpërimisht për shkak të shpirtrave

Interesante
Kalo në kategori