LAJMI I FUNDIT:

Uthulla dhe soda e bukës – kombinimi ideal për t’i larguar të gjitha mikrobet nga shtëpia

Uthulla dhe soda e bukës – kombinimi ideal për t’i larguar të gjitha mikrobet nga shtëpia

Nëse veç nuk dëshironi të shpenzoni shumë para për pastrues të ndryshëm shtëpiakë, atëherë nga tani ju nevojiten vetëm dy produkte për ta pastruar tërë shtëpinë: uthulla dhe soda e bukës.

Reklama

Këto dy produkte mund të përdoren ndaras, së bashku ose edhe të përzihen me produkte tjera natyrale dhe gjithmonë do të mbeten mënyra më e shëndetshme dhe më së paku toksike për ta pastruar shtëpinë – transmeton Telegrafi.

Më poshtë i keni disa arsye se përse duhet t’i përdorni këto dy produkte për ta pastruar shtëpinë.

Nuk janë toksike
Përderisa shumë produkte komerciale janë të mbushura me kimikale që e shkaktojnë kancerin, i çrregullojnë hormonet, etj., këto dy produkte nuk janë toksike.

Uthulla i vret mikrobet
Një studim ka zbuluar se uthulla është po aq efektive, në mos më e mirë, sesa shumica e produkteve komerciale për largim të mikrobeve.

Pastrojnë mirë
Kombinimi i sodës së bukës dhe uthullës mund të bëjë mrekulli në tualet e në kuzhinë. Me shumë lehtësi me këto dy produkte mund t’i pastroni të gjitha sipërfaqet e ndyra.

Janë shumë të lira
Një arsye tjetër se përse mund t’i përdorni këto dy produkte për ta pastruar shtëpinë është edhe çmimi, ku që të dy produktet njihen për çmim tejet të lirë. /Telegrafi/

Në trend Shendetesi

Më shumë
Pse nuk rekomandohet të konsumoni më shumë se një arrë braziliane në ditë

Pse nuk rekomandohet të konsumoni më shumë se një arrë braziliane në ditë

Ushqim i shëndetshëm
Pasojat nga COVID-19 dhe variantet e tij: Kuptimi i ndikimit fizik, oral dhe psikologjik

Pasojat nga COVID-19 dhe variantet e tij: Kuptimi i ndikimit fizik, oral dhe psikologjik

Shëndetësi
Pija më e mirë për heqjen e gëlbazës: Ju çliron nga bakteret dhe viruset e grumbulluara në rrugët e frymëmarrjes

Pija më e mirë për heqjen e gëlbazës: Ju çliron nga bakteret dhe viruset e grumbulluara në rrugët e frymëmarrjes

Shëndetësi
Katër probleme të shpeshta gjinekologjike

Katër probleme të shpeshta gjinekologjike

Shëndetësi
Nëse kjo gjë ju ndodh në dush, keni një problem me presionin e gjakut! Si të pranoni që një vlerë është e rrezikshme

Nëse kjo gjë ju ndodh në dush, keni një problem me presionin e gjakut! Si të pranoni që një vlerë është e rrezikshme

Shëndetësi Lajme
Katër vitamina dhe minerale që mund të kenë një rrezik më të lartë në shkaktimin e kancerit

Katër vitamina dhe minerale që mund të kenë një rrezik më të lartë në shkaktimin e kancerit

Shëndetësi Lajme
Kalo në kategori