LAJMI I FUNDIT:

Soda e bukës

56 Artikuj

Zhbllokojeni shpejt lavamanin duke përdorur dy produkte që me siguri i keni në shtëpi

Zhbllokojeni shpejt lavamanin duke përdorur dy produkte që me siguri i keni në shtëpi

Bëje vet
A ndihmon soda e bukës në pastrimin e thellë të flokëve?

A ndihmon soda e bukës në pastrimin e thellë të flokëve?

Flokë dhe stil
Çfarë nuk bën të pastrohet me sodë bikarbonati

Çfarë nuk bën të pastrohet me sodë bikarbonati

Këshilla dhe ide
Rrobat tuaja kanë aromë të keqe pas larjes, pastrojeni rrobalarësen duke përdorur tre përbërës

Rrobat tuaja kanë aromë të keqe pas larjes, pastrojeni rrobalarësen duke përdorur tre përbërës

Këshilla dhe ide
Djersitja e duarve dhe këmbëve, kurat natyrale për eliminimin e këtij sikleti

Djersitja e duarve dhe këmbëve, kurat natyrale për eliminimin e këtij sikleti

Këshilla Lifestyle
Dallimi i gjinisë së fëmijës, në bazë të njohurive popullore

Dallimi i gjinisë së fëmijës, në bazë të njohurive popullore

Shëndetësi Lajme
Ndikon vetëm pas pak minutash. Mjekët rekomandojnë këtë ilaç natyral për shërimin e të thatit të dhembshëm dhe aftave të gojës

Ndikon vetëm pas pak minutash. Mjekët rekomandojnë këtë ilaç natyral për shërimin e të thatit të dhembshëm dhe aftave të gojës

Mjekësi alternative
Si të bëni sapun me sodë bikarbonati: Do të eliminojë të gjitha proceset inflamatore të lëkurës

Si të bëni sapun me sodë bikarbonati: Do të eliminojë të gjitha proceset inflamatore të lëkurës

Të tjera
Ujë me limon dhe sodë buke për dobësim? Ç’thonë dietologët për ‘pijen’ e famshme

Ujë me limon dhe sodë buke për dobësim? Ç’thonë dietologët për ‘pijen’ e famshme

Nutricion
Soda e bukës – një mjet i fuqishëm që të gjithë e kemi në shtëpi

Soda e bukës – një mjet i fuqishëm që të gjithë e kemi në shtëpi

Të njohim produktet
Nëse dëshironi të alkalizoni trupin, mos pini sodë buke: Çfarë duhet të konsumoni

Nëse dëshironi të alkalizoni trupin, mos pini sodë buke: Çfarë duhet të konsumoni

Këshilla mjekësore
A e keni ditur që soda e bukës mund të prishet? Shihni kur duhet ta zëvendësoni

A e keni ditur që soda e bukës mund të prishet? Shihni kur duhet ta zëvendësoni

Këshilla dhe ide
Sipërfaqet që nuk duhen pastruar me sodë buke

Sipërfaqet që nuk duhen pastruar me sodë buke

Shtëpi dhe dekor
Ky përbërës do të largojë erën e pakëndshme nga frigoriferi juaj

Ky përbërës do të largojë erën e pakëndshme nga frigoriferi juaj

Bëje vet
Sodë buke në vend të pesticideve: Mbroni frutat dhe perimet nga kalbja në këtë mënyrë!

Sodë buke në vend të pesticideve: Mbroni frutat dhe perimet nga kalbja në këtë mënyrë!

Kopshtaria
Përzieni vaj ricini dhe sodë bikarbonati: Do të përftoni një kombinim të fuqishëm i cili qetëson tetë probleme shëndetësore

Përzieni vaj ricini dhe sodë bikarbonati: Do të përftoni një kombinim të fuqishëm i cili qetëson tetë probleme shëndetësore

Mjekësi alternative
Mënyra më e lehtë për ta pastruar lavamanin me dy përbërës

Mënyra më e lehtë për ta pastruar lavamanin me dy përbërës

Bëje vet
Soda e bukës kundër sëmundjeve kronike të veshkave

Soda e bukës kundër sëmundjeve kronike të veshkave

Këshilla mjekësore
Tri mënyra për të përdor sodën e bukës, të cilat mund t’i keni harruar

Tri mënyra për të përdor sodën e bukës, të cilat mund t’i keni harruar

Këshilla Lifestyle
Soda e bukës kundër inflamacionit – reumatizmit dhe artritit,  mënyra si ta përdorni

Soda e bukës kundër inflamacionit – reumatizmit dhe artritit, mënyra si ta përdorni

Shëndetësi Lajme
Katër mënyra për depilim me ndihmën e përbërësve natyralë

Katër mënyra për depilim me ndihmën e përbërësve natyralë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Gjërat që nuk duhet t’i pastroni me sodë buke

Gjërat që nuk duhet t’i pastroni me sodë buke

Bëje vet
Receta për pastrimin e fytyrës me vaj kokosi dhe sodë buke

Receta për pastrimin e fytyrës me vaj kokosi dhe sodë buke

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Përzierja çudibërëse e sodës së bukës dhe e vajit të ricinit: Kallot e dhembshme zhduken nga shputat!

Përzierja çudibërëse e sodës së bukës dhe e vajit të ricinit: Kallot e dhembshme zhduken nga shputat!

Mjekësi alternative