Ushtria ukrainase sapo ka ndarë këtë mesazh ogurzi për pushtuesit rusë në Krime.

Parashikimi i motit thotë se do të jetë shumë nxehtë në Krime, ironizon ministria e Mbrojtjes së Ukrainës.

“Është koha që pushtuesit rus të përgatiten për një not. Duhet shumë forcë për të notuar në Sochi ose Yeysk. BTW Libri i Rekordeve Botërore Guinness mund të përfshijë një rekord të ri për notin më të gjatë në ujë të hapur”, shkruan ministria në Twitter.

Duket se po lë të kuptohet për një operacion të afërt në territor, i cili u aneksua nga Rusia në 2014

Më parë, një zyrtar ukrainas ndau këshilla për civilët se si të përgatiteshin për “de-okupimin dhe armiqësitë e mundshme”.

Reklama
Rusët po ikin masivisht nga Krimea Rusët po ikin masivisht nga Krimea

Ndryshe, rusët tashmë janë parë duke braktisur ishullin e okupuar nga forcat ruse në vitin 2014. /Telegrafi/

Reklama