LAJMI I FUNDIT:

Ushtria izraelite kryen sulm ajror mbi Damask, vriten 5 persona dhe 15 tjerë plagosen

Ushtria izraelite kryen sulm ajror mbi Damask, vriten 5 persona dhe 15 tjerë plagosen

Raketat e aeroplanëve izraelitë kanë goditur mbrëmë një ndërtesë në Kafr Sous në Damask të Sirisë, që gjendet në afërsi të një kompleksi të madh dhe të ruajtur fort të inteligjencës dhe selisë së organizatave iraniane, duke vrarë 5 persona dhe plagosur 15 tjerë, transmeton Telegrafi.

Reklama

Sulmi dëmtoi disa ndërtesa në një pjesë me popullsi të dendur të qytetit, jo shumë larg sheshit Omajad, transmeton Telegrafi.

Sipas një burimi në ushtrinë siriane, Izraeli qëlloi me raketa të shumta në disa zona të qytetit pas mesnate. Pesë persona u vranë, 15 u plagosën dhe disa ndërtesa u dëmtuan.

Është sulmi më vdekjeprurës që Izraeli kreu mbi kryeqytetin e Sirisë, ka bërë të ditur Rami Abdel Rahman, kreu i Observatorit sirian për të Drejtat e Njeriut.

Kjo organizatë joqeveritare siriane (OSDH), gjithashtu njoftoi se akoma nuk dihet nëse ndonjë person i caktuar ishte objektiv i këtij sulmi. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Serbia
Shpërthimi i digës në Ukrainë, ekipet e shpëtimit: Problem nuk është uji – janë rusët që po na granatojnë

Shpërthimi i digës në Ukrainë, ekipet e shpëtimit: Problem nuk është uji – janë rusët që po na granatojnë

Evropa
Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Evropa
Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Evropa
Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Evropa
Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Evropa
Kalo në kategori