0Shares

Usain Bolt mbrëmë ka humbur në 100 metra në Kampionatin Botëror të Atletikës.

Ai ka fajësuar moshën, e cila po e shtyn drejtë fundit të karrierës.

“Humbja ka ardhur në kohën kur po mendona të largohem. Por, ishte e bukur, e dija që publiku do të më mbështeste. Fundi po më mbyt”, tha xhamajkiani, i cili fitoi medaljen e bronztë duke u renditur pas amerikanëve Justin Gatlin (ari) dhe Christian Coleman (argjendi).

Gatlin kampion bote, Bolt i treti (Video) Gatlin kampion bote, Bolt i treti (Video)

Në kampionatin botëror të Atletikës, i cili po mbahen në Londër, ai ishte më i ngadaltë se kurrë.

Bolt 30-vjeçar deri më tani ka fituar 11 medalje të arit ndërsa mban rekordin botëror në shtegun e 100 metrave me 9.58 sekonda. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)