Sot (e diel) në mbarë botën kremtohet Festa e Pashkëve.

Besimtarët katolikë kanë festuar këtë ditë të veçantë, duke uruar njëri-tjetrin, derisa urimet në këtë festë nuk kanë munguar as nga të famshmit shqiptarë.

Agnesa Vuthaj, Aurela Gaçe, Bes Kallaku, Robert Berisha, Oriola Marashi, Luana Vjollca dhe Yllka Kuqi janë ndër personazhet e famshme publike që kanë uruar shqiptarët për këtë festë.

Më poshtë ua sjellim postimet e këtyre personazheve publike:

View this post on Instagram

Gëzuar Pashkët! Happy Easter!

A post shared by Agnesa Vuthaj (@agnesavuthaj) on Apr 12, 2020 at 2:22am PDT

View this post on Instagram

Gezuar Pashkët miq te besimit Katolikë ! Bekime per te gjithe 🙏🙏🙏🙏

A post shared by veten dua gjallë (@aurelagaceofficial) on Apr 12, 2020 at 3:05am PDT

Robert Berisha (Foto: Instagram)

Oriola Marashi (Foto: Instagram)

View this post on Instagram

God bless the world! #HappyEaster 🙏🏻

A post shared by LUANA (@luanavjollca) on Apr 12, 2020 at 3:39am PDT

/Telegrafi/