United siguron finalen (Video)

Manchester United ka arritur të sigurojë finalen e Kupës së Ligës duke eliminuar Hull Cityn.

Hull arriti ta mposhtë Unitedin me rezultat 2-1, mirëpo falë fitores në ndeshjen e parë ‘Djajtë e Kuq’ kanë siguruar finalen.

Vendasit dominuan që nga fillimi i ndeshjes duke kërkuar golin e epërsisë.

Në minutën e 35-të të ndeshjes, mbrojtësi argjentinas i Unitedit, Marcos Rojo shkaktoi penallti.

Nga pika e bardhë i saktë ishte mesfushori anglez, Tom Huddlestone që kaloi vendasit në epërsi 1-0.

Me epërsinë minimale të vendasve përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë përsëri vendasit kërkonin të shënonin në mënyrë që të barazonin rezultatin nga ndeshja e parë ku pësuan 2-0.

Ishte mesfushori francez, Paul Pogba që barazoi rezultatin në 1-1 në minutën e 66-të.

Në minutën 86-të, vendasit shënuan golin e epërsisë së dytë me anë të sulmuesit Niasse.

Pas dy ndeshjeve, rezultati i përgjithshëm ishte 2-3 në të mirë të Manchester United.

Kështu United pas dy ndeshjeve kalon në finalen e Kupës së Ligës ku do të përballet me Southamptonin. /Telegrafi/

Mediat spanjolle e konfirmojnë, ideja për të futur Joselun në lojë kundër Bayernit nuk ishte e Ancelottit

Goli i ardhshëm i Lewandowskit do ta detyrojë Barcelonën të paguajë miliona euro

Perezit i mungon vetëm një sukses te Real Madridi - synon ta realizojë në sezonin 2024/25

“Idiot, mos e bëj më këtë”, Nunez tregon kritikën e ashpër që ia ka dhënë Suarezi

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

UEFA e ka konfirmuar, këto dy shtete do të kenë nga pesë klube në Ligën e Kampionëve