LAJMI I FUNDIT:

“Unë e kuptoj, ajo që bëhet te Barcelona nuk është askund tjetër në botë” – Guardiola flet për situatën e Xavit

“Unë e kuptoj, ajo që bëhet te Barcelona nuk është askund tjetër në botë” – Guardiola flet për situatën e Xavit

Barcelona humbi nga Villarreali në një ndeshje të çmendur në shtëpi gjatë fundjavës me rezultat 5-3 dhe kështu uli ndjeshëm gjasat e saj për të fituar kampionatin.

Trajneri i tyre Xavi Hernandez ka thënë pas ndeshjes se ai nuk do të jetë më trajner i katalanasve nga vera.


“Më 30 qershor do të largohem nga klubi. Është një vendim që kemi diskutuar me presidentin, me stafin… Barça ka nevojë për një ndryshim drejtimi”, ka thënë trajneri i Barcelonës pas një tjetër humbjeje.

Kampionia aktuale Barcelona është aktualisht e treta në La Liga dhe dhjetë pikë prapa liderit Real Madridit.

Kur dashuria për klubin kalon çdo limit: Mësohet shifra e majme që Xavi ia ka falur Barcelonës për t'u larguar në qershor
Lexo po ashtu Kur dashuria për klubin kalon çdo limit: Mësohet shifra e majme që Xavi ia ka falur Barcelonës për t'u larguar në qershor

Në deklaratat e mëvonshme, Xavi foli për problemet me të cilat përballet çdo ditë trajneri që drejton Barcelonën dhe presionin e jashtëzakonshëm nga mediat dhe tifozët.

“Ju e vendosni jetën tuaj në linjë çdo ditë. Është mizore dhe e turpshme. Të bëjnë të ndihesh i pavlerë çdo ditë. Pep më tha këtë, Valverde më tha, pashë Luis Enrique të vuante… Është mizore”, kishte thënë Xavi pas vendimit për të dhënë dorëheqjen.

Trajneri dhe eksperti i Man Cityt që shkroi historinë e Barcelonën dhe futbollit botëror me Xavi, Iniesta dhe Messi, Pep Guardiola, komentoi vendimin e ish-lojtarit të tij.

“Ne nuk mund ta krahasojmë presionin në Angli me presionin në Spanjë. Është një mijë herë më e vështirë atje. Presioni që ndjen në Barcelonë nuk është i dukshëm askund tjetër në botë”, ka thënë Guardiola për mediat angleze.

Barcleona u eliminuan nga Kupa e Mbretit nga Athletic Bilbao në çerekfinale, ndërsa në Ligën e Kampionëve do të përballen me Napolin.

Xavi i interesuar për t’u bërë trajner në Ligën Premier
Lexo po ashtu Xavi i interesuar për t’u bërë trajner në Ligën Premier

Xavi e ka drejtuar Barcelonën në 122 ndeshje deri më tani. Ai ka 76 fitore, 20 barazime dhe 26 humbje. Me Barcelonën, ai fitoi kampionatin spanjoll dhe Superkupën në vitin 2023. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori