LAJMI I FUNDIT:

Ukrainasit shpërndajnë pamjet ku rojat kufitare rrëzojnë dronin rus

Ukrainasit shpërndajnë pamjet ku rojat kufitare rrëzojnë dronin rus

Ministria ukrainase e Punëve të Brendshme ka publikuar një video, ku shihen rojat kufitare duke rrëzuar dronin rus që synonte të godiste infrastrukturën ukrainase.

Reklama

Në video shihen shkrepjet e plumbave si dhe shpërthimi i një fluturake pa pilot në qiell, transmeton Telegrafi.

Derisa shpërthimi ndodhë në ajër, një person dëgjohet duke iu gëzuar këtij suksesi – pra rrëzimit të dronit rus.

Kreu i inteligjencës ukrainase pranoi rolin e tij në sulmin në urën e Krimesë
Lexo po ashtu Kreu i inteligjencës ukrainase pranoi rolin e tij në sulmin në urën e Krimesë

“Gjatë natës, rojet kufitare ‘ulën’ dronin e armikut në rajonin e Chernihivit”, u tha nga ministria e Brendshme ukrainase.

“Droni shpërtheu dhe ra në një fushë të gjelbëruar – pa ia arritur qëllimit, pra të godasë infrastrukturën civile”, u tha ndër tjera.

Gjithashtu shpërndanë fotografitë e dronit të shkatërruar, ku shihen copëzat e fluturakes pa pilot që kishin përfunduar në një fushë të gjelbëruar. /Telegrafi/