0Shares

Sigurimi i Ukrainës ka vendosur t’i vë sanksione disa deputetëve evropianë, që kishin marrë pjesë një vizitë treditore në Krime.

Këtë gjë e ka konfirmuar në Facebook, zëdhënësja e sigurimit të Ukrainës, Jelena Gitjanska, transmeton Telegrafi.

Ajo ka shtuar se sanksionet i janë vënë katër shtetasve serbë dhe një shtetasi të çekisë, të cilët “në mënyrë të kundërligjshme janë futur në territorin e Krimesë”.

“SBU ka marrë vendim që t’ua ndalojë hyrjen në Krime gjatë pesë viteve të ardhshme”, ka shkruar zëdhënësja e SBU-së. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)