LAJMI I FUNDIT:

Ukraina rrëzoi më shumë se 30 raketa dhe drone brenda natës – vijnë pamjet e fundit nga vija e frontit pranë Bakhmut

Ukraina rrëzoi më shumë se 30 raketa dhe drone brenda natës – vijnë pamjet e fundit nga vija e frontit pranë Bakhmut

Ukraina thotë se ka rrëzuar më shumë se 30 raketa dhe dronë të “hedhura” nga Rusia drejt Kievit gjatë natës.

Reklama

Duke shkruar në Telegram, autoritetet ushtarake të Kievit thanë: “Sipas informacioneve paraprake, më shumë se 30 objektiva ajrore të llojeve të ndryshme u zbuluan dhe u shkatërruan në hapësirën ajrore mbi dhe rreth Kievit nga forcat e mbrojtjes ajrore”.

Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko, i cili më herët raportoi dy valë të ndara sulmesh, tha në Telegram se nuk kishte thirrje për shërbime shpëtimi, përcjell Telegrafi.

Kievi nën sulme, alarme për sulme ajrore gjithandej - këto janë zhvillimet e fundit rreth luftës në Ukrainë
Lexo po ashtu Kievi nën sulme, alarme për sulme ajrore gjithandej - këto janë zhvillimet e fundit rreth luftës në Ukrainë

Ndërkohë janë publikuar disa fotografi të fundit nga vija e frontit në Ukrainën lindore, përkatësisht ukrainasit në një vend të pazbuluar aty pranë.

Ndryshe, sirenat e sulmit ajror ranë në të gjithë Ukrainën herët të premten, ndërsa kryebashkiaku i Kievit raportoi shpërthime në kryeqytet.

Kjo pasoi një sulm me raketa në kryeqytet një ditë më parë, i cili vrau tre persona, përfshirë një vajzë 9-vjeçare, e cila thuhet se kishte tentuar të hynte në një strehë për bomba që ishte e mbyllur. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shkon në tre numri i të vdekurve nga të shtënat në Roterdam të Holandës

Shkon në tre numri i të vdekurve nga të shtënat në Roterdam të Holandës

Evropa
Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Turqia
Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Evropa
Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen

Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen "historike" të mbrojtjes raketore prej 3.5 miliardë dollarësh

Botë
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Kalo në kategori