LAJMI I FUNDIT:

UBT nis aksionin humanitar ‘Studentët për Shqipërinë’

UBT nis aksionin humanitar ‘Studentët për Shqipërinë’

UBT në bashkëpunim me Këshillin Studentor, me moton “Studentët për Shqipërinë”, kanë nisur aksion për grumbullimin e të gjitha mjeteve për të cilat kanë nevojë bashkëkombësit tanë.

Deri tani aksionit i janë bashkuar dhjetëra studentë të UBT-së, por edhe të institucioneve tjera, teksa studentët kanë lëshuar shtëpitë e tyre dhe hotelet për të gjithë të prekurit dhe ata në nevojë.


Organizatorët njoftojnë që grumbullimi po bëhet në kampuset dhe qendrat e UBT-së, në Prishtinë, Lipjan, Prizren, Pejë, Gjilan dhe Ferizaj, teksa po mblidhen të holla, veshmbathje, gjëra ushqimore, etj.

Përderisa tërmetet e njëpasnjëshme lanë të vdekur e qindra të plagosur, janë edhe qindra familje të tjera që ju duhen para, veshmbathje, ushqim e batanije, pasi momentalisht kanë mbetur pa kulm mbi kokë, madje kanë frikë edhe të kthehen në shtëpitë e tyre.

“Ne jemi një, e tërmeti që goditi Shqipërinë e goditi gjithë kombin shqiptar. Ngushëllime për të vdekurit, bashkëndjejmë me të gjithë të prekurit. Humaniteti është gjithçka që na duhet këto ditë, andaj tregoni shpirtin tuaj solidar”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga organizatorët.

Grumbullimi i mjeteve ka filluar, teksa kushdo dhe sido që ka mundësi, mund të kontribuojë.

Artikull i sponzorizuar

Në trend Lajme

Më shumë
Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Lajme
Ndalimi i kosovarëve në Serbi, Gërvalla: Vuçiqi nisi t’i jetësojë kërcënimet pas votimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Ndalimi i kosovarëve në Serbi, Gërvalla: Vuçiqi nisi t’i jetësojë kërcënimet pas votimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Lajme

"Zyrtarja e Policisë së Kosovës ende është duke u intervistuar nga policia serbe", flet pasagjeri i autobusit "Bici Com" që po mbahet në kufirin Serbi-Hungari

Lajme
Kërkesë për interpelancë në parlamentin e Zvicrës për Kosovën - këto janë pikat që pritet të diskutohen

Kërkesë për interpelancë në parlamentin e Zvicrës për Kosovën - këto janë pikat që pritet të diskutohen

Lajme
Bujar Osmani: Kam më shumë informacione mbi Banjskën, do ta informoj Qeverinë

Bujar Osmani: Kam më shumë informacione mbi Banjskën, do ta informoj Qeverinë

Lajme
Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës dërgohet në Rashkë, Qalaj: BIA serbe do t’i bëjë presion për informata sekrete

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës dërgohet në Rashkë, Qalaj: BIA serbe do t’i bëjë presion për informata sekrete

Siguri
Kalo në kategori