LAJMI I FUNDIT:

U kapën nga kamerat duke keqtrajtuar fëmijët, arrestohen dy edukatoret e një kopshti në Georgia

U kapën nga kamerat duke keqtrajtuar fëmijët, arrestohen dy edukatoret e një kopshti në Georgia

Dy edukatore në një kopsht të fëmijëve në SHBA janë arrestuar për abuzim fizik, pasi prindërit i panë në kamerat e sigurisë që transmetonin gjithçka live, duke abuzuar me dy fëmijë të moshës dy dhe tre-vjeç.

Pamjet brenda kopshtit Parker Chase në Georgia të SHBA-ve, shfaqin edukatoren Zeina Alostwani, 40-vjeçe dhe Soriana Briceno 19, duke shtyrë dhe u bërtitur fëmijëve që ishin ulur në dysheme në formë rrethi, transmeton Telegrafi.


Zeina Alostwani shihet duke ia shkelur dorën fëmijës dhe një tjetër e godet me gju në shpinë, kurse Soriana që ishte ulur në mes të klasës u bërtiste dhe i godiste në ballë.

Ky kopsht menaxhohet nga shkolla Endeavor LLC, ku në kumtesën e këtij institucioni është bërë e ditur se kanë filluar hetimet e brendshme për sjelljet e edukatoreve.

Në anën tjetër, policia ka arrestuar ato për abuzim fizik, dhe tani po qëndrojnë në burgun e Fultonit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Rusia mund të sulmojë NATO-n në më pak se 36 muaj – paralajmëron kreu i Byrosë së Sigurisë Kombëtare të Polonisë

Rusia mund të sulmojë NATO-n në më pak se 36 muaj – paralajmëron kreu i Byrosë së Sigurisë Kombëtare të Polonisë

Botë
Tre të vdekur dhe të tjerë të lënduar – moti i ftohtë shkakton probleme në udhëtimet tokësore, hekurudhore dhe ajrore në Gjermani

Tre të vdekur dhe të tjerë të lënduar – moti i ftohtë shkakton probleme në udhëtimet tokësore, hekurudhore dhe ajrore në Gjermani

Evropa
Një nxënës i vdekur, disa të lënduar – pasi një autobus shkollor godet një automjet, del nga rruga dhe përplaset me një pemë në Gjermani

Një nxënës i vdekur, disa të lënduar – pasi një autobus shkollor godet një automjet, del nga rruga dhe përplaset me një pemë në Gjermani

Evropa
Imazhe satelitore që tregojnë se ushtria izraelite ka 'filluar operacionet tokësore' në Gazën jugore

Imazhe satelitore që tregojnë se ushtria izraelite ka 'filluar operacionet tokësore' në Gazën jugore

Botë
Izraeli u kërkon palestinezëve të evakuohen, por a është ndonjë vend i sigurt në Gaza?

Izraeli u kërkon palestinezëve të evakuohen, por a është ndonjë vend i sigurt në Gaza?

Botë
Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Azia
Kalo në kategori