LAJMI I FUNDIT:

U godit nga vetura në Pejë, tetë vjeçari vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore

U godit nga vetura në Pejë, tetë vjeçari vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore
Foto: Ilustrim

Më datën 8 prill, dy fëmijë derisa ishin duke ecur rrugës janë goditur rëndë nga një veturë. Njëri nga fëmijët ka pësuar lëndime të rënda trupore, i njëjti po vazhdon trajtimin në Mjekimin Intensiv në Prishtinë.

Shefi i Mjekimit Intensiv, Shaqir Uka në një prononcim për Telegrafin ka folur mbi gjendjen shëndetësore të tetë vjeçarit, duke thënë se i njëjti është ende duke qëndruar me aparaturë mjekësore.

“Është duke qëndruar i kyçur me aparaturë mjekësore dhe më tutje. Ne kemi fillu me ndalë barnat e gjumit. Një lëndim shumë serioz është dashtë me iu nënshtru intervenimit kirurgjik për shkak të tronditjes së trurit që ka pasur”, tha ai.


Lidhur me rastin, Prokuroria Themelore e Pejës, kishte parashtruar kërkesë për caktimin e paraburgimit ndaj shoferit i cili të dielën goditi me veturë dy fëmijë në qytetin e Pejës.

Dosja e Prokurorisë: Shoferi që goditi me veturë dy fëmijë në Pejë kishte qenë nën ndikim të alkoolit, kërkohet paraburgim
Lexo po ashtu Dosja e Prokurorisë: Shoferi që goditi me veturë dy fëmijë në Pejë kishte qenë nën ndikim të alkoolit, kërkohet paraburgim

Këtë për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Prokurorisë Themelore, Shkodran Nikçi.

Nikçi ka bërë të ditur gjithashtu se shoferi ka qenë nën ndikimin e alkoolit, dhe se i njëjti është recidivist i disa veprave penale.

“Është dorëzuar kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit. I njëjti ka qenë nën ndikimin e alkoolit dhe është recidivist i disa veprave penale”, ka thënë Nikçi për Telegrafin.

K.M dyshohet se ka kryer edhe veprat e tjera penale si “lëndim i lehtë trupor”, “blerja posedimi shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge”, “sulmit” “grabitje”, “mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”, “posedim i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge”.

Pas kërkesës së Prokurorisë, Gjykata Themelore në Pejë ka caktuar masën e paraburgimit prej një muajsh për 24-vjeçarin.

Policia kishte njoftuar se aksidenti kishte ndodhur rreth orës 14:00./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
BE-ja ende nuk ka marrë vendim për heqjen e masave ndaj Kosovës, Stano thotë se diskutimet po vazhdojnë në Këshill

BE-ja ende nuk ka marrë vendim për heqjen e masave ndaj Kosovës, Stano thotë se diskutimet po vazhdojnë në Këshill

Jehona Hulaj
Ardhja e bashkatdhetarëve, kjo është gjendja në pikat kufitare

Ardhja e bashkatdhetarëve, kjo është gjendja në pikat kufitare

Lajme
Çanak: Serbia njeh elemente të shtetësisë së Kosovës, por s’e pranon kurrë që e ka njohur

Çanak: Serbia njeh elemente të shtetësisë së Kosovës, por s’e pranon kurrë që e ka njohur

Lajme
Çmimet e larta në vend nxisin rezervimet rekord të shqiptarëve në Greqi dhe Turqi

Çmimet e larta në vend nxisin rezervimet rekord të shqiptarëve në Greqi dhe Turqi

Lajme
Kufizimi i orarit të punës për shkak të temperaturave të larta, IKSHPK publikon listen e atyre që duhet punuar vetëm 4 orë

Kufizimi i orarit të punës për shkak të temperaturave të larta, IKSHPK publikon listen e atyre që duhet punuar vetëm 4 orë

Lajme
Një polic dyshohet se ka plagosur akisdentalisht një të mitur në Istog

Një polic dyshohet se ka plagosur akisdentalisht një të mitur në Istog

Kronika e Zezë
Kalo në kategori