Tyson Fury thuhet se nuk do të humbët titullin e kampionit WBC në peshat e rënda edhe nëse suspendohet nga boksi për tetë vite.

The Gypsy King po hetohet nga autoritetet e anti-dopingut për të dytën herë rreth përdorimit të substancave narkotike.

Një fermer kishte zbuluar se atij i janë ofruar 25 mijë euro vetëm që mos të tregojë se Fury dhe kushëriri i tij nuk kanë blerë mish derri dhe gjedhi nga ai.

Deontay Wilder dhe Tyson Fury (Foto: Al Bello/Getty Images/Guliver)

Por, Martin Careffot nuk ka hezituar të flas dhe ka zbuluar se britaniku ka përdorur substanca narkotike në vitin 2015 dhe në vitin 2017, duke i kërkuar atij që të thotë se ata kanë përdorur shumë  mish derri.

Tyson Fury mund të suspendohet nga boksi për tetë vite, nëse vërtetohet se ka fshehur analizat për përdorim substancash Tyson Fury mund të suspendohet nga boksi për tetë vite, nëse vërtetohet se ka fshehur analizat për përdorim substancash

Nëse vërtetohet një gjë e tillë, atëherë Fury do të përjashtohet nga boksi për tetë vite, mirëpo çuditërisht titulli mund të mbetet tek ai.

Kujtojmë se kampioni në fuqi e mposhti Deontay Wilderin në muajin e kaluar për ta rrëmbyer titullin WBC në peshat e rënda. /Telegrafi/