LAJMI I FUNDIT:

Turqia goditet nga një tërmet me fuqi shkatërruese prej 4.9 magnitudë

Turqia goditet nga një tërmet me fuqi shkatërruese prej 4.9 magnitudë

Turqia u godit sot nga një sërë tërmetesh, e më i forti ishte ai me fuqi prej 4.9 magnitudë.

Reklama

Epiqendra e tërmetit ishte 64 kilometra larg qytetit Kahramanmarash në pjesën qendrore të Turqisë, në një thellësi prej 10 kilometra, transmeton Telegrafi.

Fjala është për rajonin që më 6 shkurt u godit nga një tërmet i fuqishëm që u ndie pothuajse në tërë Turqinë dhe Sirinë, ku si pasojë humbën jetën dhjetëra mijëra persona.

E sot në Turqi janë regjistruar disa tërmetet me fuqi shkatërruese prej 3 dhe 4 magnitudë.

Kështu të paktën është bërë e ditur nga qendra evropiane sizmologjike, e njohur ndryshe si EMSC. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Mbi 60 për qind të votave të numëruara, këto janë rezultatet më të fundit për zgjedhjet presidenciale në Turqi

Mbi 60 për qind të votave të numëruara, këto janë rezultatet më të fundit për zgjedhjet presidenciale në Turqi

Turqia
Mediet serbe gënjejnë rreth postimit të Hajrullahut për protestën kundër Vuçiqit në Beograd

Mediet serbe gënjejnë rreth postimit të Hajrullahut për protestën kundër Vuçiqit në Beograd

Serbia
Kreu i inteligjencës ukrainase pranoi rolin e tij në sulmin në urën e Krimesë

Kreu i inteligjencës ukrainase pranoi rolin e tij në sulmin në urën e Krimesë

Evropa
Kreu u Wagnerit rus kërcënon Kremlinin: Do të merrni shuplakë nga populli

Kreu u Wagnerit rus kërcënon Kremlinin: Do të merrni shuplakë nga populli

Evropa
Gazetarja serbe Rankoviq tregon se si mediet e afërta me Vuçiqin raportuan rrejshëm rreth gjendjes në veri të Kosovës

Gazetarja serbe Rankoviq tregon se si mediet e afërta me Vuçiqin raportuan rrejshëm rreth gjendjes në veri të Kosovës

Serbia
Erdogan apo Kiliçdaroglu, këto janë rezultatet e para për zgjedhjet e balotazhit në Turqi

Erdogan apo Kiliçdaroglu, këto janë rezultatet e para për zgjedhjet e balotazhit në Turqi

Turqia
Kalo në kategori