LAJMI I FUNDIT:

Trump thotë se do ta arrestojnë në Georgia

Trump thotë se do ta arrestojnë në Georgia
Reklama

Ish-presidenti amerikan Donald Trump ka thënë se do të dorëzohet vullnetarisht në drejtësinë e shtetit amerikan Georgia, që ngriti aktakuzë kundër tij, bazuar në ligjin për pjesëmarrje në një organizatë kriminale.

Donald Trump, që tashmë është akuzuar në tre raste të ndryshme, është paraqitur në gjykatë në New York, Miami dhe Ëashington muajve të fundit, transmeton Telegrafi.


Edhe pse deri më tani ka shmangur me sukses procedurën e zakonshme të arrestimit që përfshin marrjen e shenjave të gishtërinjve dhe shkrepjen e dy fotografive – Georgia mund të jetë më pak falëse.

“Pavarësisht statusit tuaj, jemi të gatshëm t’ju fotografojmë”, ka theksuar para gazetarëve në fillim të këtij muaji Patrick Labat, sherifi i qarkut Fulton i angazhuar në këtë rast.

Trump konfirmon se nuk do të marrë pjesë në debatet presidenciale republikane me rivalët e tij në garën për Shtëpinë e Bardhë
Lexo po ashtu Trump konfirmon se nuk do të marrë pjesë në debatet presidenciale republikane me rivalët e tij në garën për Shtëpinë e Bardhë

Trump në rrjetin e tij social Truth Social ka mohuar akuzat, duke theksuar se do ta arrestohet nga prokurorja Fannie Willis.

“Është gjueti shtrigash e orkestruar nga Joe Biden”, ka shkruar Trump ndër tjera në profilin e tij në Truth Social.

Në kohën e arrestimit të Trumpit në atë rajon do të ketë forca të shumta të policisë. E për t’u mbrojtur në liri Trump do të duhej të paguante 200 mijë dollarë.

Ish-presidenti amerikan ka konfirmuar ditë më parë se nuk do të marrë pjesë në debatet e Partisë Republikane, në kuadër të zgjedhjeve partiake për kandidatin për president të vendit që do të mbahen të enjten. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Borë deri në 45 centimetra në Gjermani, një aeroplan ngriu në aeroportin e Mynihut

Borë deri në 45 centimetra në Gjermani, një aeroplan ngriu në aeroportin e Mynihut

Evropa
Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Botë
DailyMail: Adoleshentët shqiptarë hyjnë ilegalisht në Britani dhe u bashkohen bandave të drogës

DailyMail: Adoleshentët shqiptarë hyjnë ilegalisht në Britani dhe u bashkohen bandave të drogës

Evropa
Reshjet e mëdha të borës pengojnë udhëtimet në Gjermani, Zvicër dhe Austri – qindra fluturime janë shtyrë ose anuluar

Reshjet e mëdha të borës pengojnë udhëtimet në Gjermani, Zvicër dhe Austri – qindra fluturime janë shtyrë ose anuluar

Evropa
Kaos në Bavari: Bora mbulon qytetin e Munchenit, anulohen të gjitha fluturimet

Kaos në Bavari: Bora mbulon qytetin e Munchenit, anulohen të gjitha fluturimet

Evropa
Robotët e vegjël të lëvizshëm të krijuar nga qelizat njerëzore befasojnë edhe shkencëtarët

Robotët e vegjël të lëvizshëm të krijuar nga qelizat njerëzore befasojnë edhe shkencëtarët

Botë
Kalo në kategori