LAJMI I FUNDIT:

Trump konfirmon se nuk do të marrë pjesë në debatet presidenciale republikane me rivalët e tij në garën për Shtëpinë e Bardhë

Trump konfirmon se nuk do të marrë pjesë në debatet presidenciale republikane me rivalët e tij në garën për Shtëpinë e Bardhë

Donald Trump ka konfirmuar se nuk do të marrë pjesë në debatet presidenciale republikane me rivalët e tij në garën për Shtëpinë e Bardhë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ish-presidenti tha se një sondazh i fundit tregoi se ai kishte numra “legjendar” përpara kandidatëve të tjerë për të qenë kandidati i partisë për zgjedhjet e vitit 2024.

“Publiku e di se kush jam dhe çfarë presidence të suksesshme kam pasur”, shkroi zoti Trump, 77 vjeç në një postim në rrjetet sociale.

Debati i parë presidencial republikan do të mbahet më 23 gusht ndërsa votimi në zgjedhjet paraprake republikane fillon në shtetin e Iowa-s më 15 janar 2024.

Sondazhet e fundit kanë treguar vazhdimisht se Trump – i cili përballet me një sërë akuzash penale – është aktualisht kryesuesi për nominimin republikan.

Trump kishte sugjeruar vazhdimisht se ai nuk do t’i bashkohej debateve republikane.

Ai kishte përmendur sondazhet që e tregonin atë duke udhëhequr kandidatët e tjerë me “numra në dukje të pakapërcyeshme” dhe ishte ankuar se moderatorët dhe vendet e propozuara mund të ishin “armiqësorë” ndaj tij.

Kandidatët e tjerë republikanë për president deri më tani nuk kanë komentuar mbi zhvillimet e fundit. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Ai nuk e priste këtë lloj lamtumire të pensionimit në Barcelonë: Shoferi i autobusit ndaloi në stacion dhe më pas qau si fëmijë ​

Ai nuk e priste këtë lloj lamtumire të pensionimit në Barcelonë: Shoferi i autobusit ndaloi në stacion dhe më pas qau si fëmijë ​

Evropa

"Kush do të më thërrasë baba", rrëfimi i palestinezit që humbi mbi 100 anëtarë të familjes

Azia
Ukrainasit vrasin me dron ushtarët rusë - publikohen pamjet e tmerrshme pas sulmit

Ukrainasit vrasin me dron ushtarët rusë - publikohen pamjet e tmerrshme pas sulmit

Evropa
Numër rekord i rusëve kërkojnë azil në këtë vend – dhe ai nuk është në Evropë

Numër rekord i rusëve kërkojnë azil në këtë vend – dhe ai nuk është në Evropë

Botë
Parlamenti Evropian miraton paketën 50 miliardë euroshe për Ukrainën - shumica e parave nuk janë ndihma

Parlamenti Evropian miraton paketën 50 miliardë euroshe për Ukrainën - shumica e parave nuk janë ndihma

Evropa
Videoja rrëqethëse e palestinezes së vogël nga Gaza, me lot në sy thotë se i mungon buka

Videoja rrëqethëse e palestinezes së vogël nga Gaza, me lot në sy thotë se i mungon buka

Azia
Kalo në kategori