LAJMI I FUNDIT:

Tritol në lokalin e një 24-vjeçari në Kamëz, autorët vëzhguan zonën dhe vendosën lëndën plasëse

Tritol në lokalin e një 24-vjeçari në Kamëz, autorët vëzhguan zonën dhe vendosën lëndën plasëse

Në një lokal sot është vënë tritol rreth orës 04:20 të mëngjesit në rrugën “Donald Trump”, në Kamëz të Tiranës.

Sipas informacione asnjë person nuk ka pësuar lëndime, por vetëm dëme materiale.

Dyshohet se lënda plasëse ishte vendosur në ambientet e jashtme të lokalit, i cili ishte marrë me qira nga 24-vjeçari O.M.

Sipas gazetares Dorjana Bezat, autorët janë afruar me një makinë tip “Audi”, ku sikurse shihet në video, studiuan zonën dhe pas disa minutash u rikthyen dhe vendosëm eksplozivin.

Autorët kanë vendosur rreth 100 gram tritol, i cili është aktivizuar me fitil.

Kjo është hera e katërt që në këtë rrugë ka sulme me armë apo eksploziv ndaj bizneseve, ndërsa policia po heton ngjarjen e fundit. /Tch/Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Skulptori i shtatores së Blair-it pas kritikave të mediave britanike: Gjithkush ka dikë që i ngjanë

Skulptori i shtatores së Blair-it pas kritikave të mediave britanike: Gjithkush ka dikë që i ngjanë

Lajme
Shtatorja e Tony Blairit në Ferizaj shkakton polemika në Britani - ai më shumë i ngjan aktorit Donovan se kryeministri britanik

Shtatorja e Tony Blairit në Ferizaj shkakton polemika në Britani - ai më shumë i ngjan aktorit Donovan se kryeministri britanik

Lajme
Dënohen me mbi 28 vite burgim tetë të akuzuarit për hedhjen e granatave të dorës në dy lokale afariste në Prishtinë

Dënohen me mbi 28 vite burgim tetë të akuzuarit për hedhjen e granatave të dorës në dy lokale afariste në Prishtinë

Lajme
Berisha merr zyrtarisht vulën e PD-së, reagon Ambasada e SHBA-së në Tiranë

Berisha merr zyrtarisht vulën e PD-së, reagon Ambasada e SHBA-së në Tiranë

Lajme
Beleri flet nga burgu pasi u zgjodh eurodeputet: Pa dashur Edi Rama ka ndihmuar duke me bërë të njohur gjithëandej

Beleri flet nga burgu pasi u zgjodh eurodeputet: Pa dashur Edi Rama ka ndihmuar duke me bërë të njohur gjithëandej

Lajme
Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare

Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare

Kronika e Zezë
Kalo në kategori