LAJMI I FUNDIT:

Tri të hënat e prillit janë ditë pushimi

Tri të hënat e prillit janë ditë pushimi

Ministria e Punëve të Brendshme në njoftimin që u ka dërguar nëpunësve shtetëror bëhet e ditur se tri të hënat e ardhshme të prillit janë ditë pushimi.

Reklama

Ditë pushimi është 11 prill 2022 për Ditën e Kushtetutës, 18 prill Pashkët Katolike dhe 25 prill Pashkët Ortodokse.

“Bazuar në Ligjin nr 03/L-064 për festat zyrtare të Republikës së Kosovës, ju njoftojmë se për Ditën e Kushtetutës së Republikës së Kosovës, Pashkët Katolike dhe Pashkët Ortodokse për nëpunësit e administratës publike të Republikës së Kosovës ditë pushimi do të jenë 11 prill 2022 për Ditën e Kushtetutës, 18 prill për Pashkët Katolike dhe 25 prill për Pashkët Ortodokse”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Krstiq: Presioni ndaj serbëve në veri vjen drejtpërdrejt nga BIA dhe Vuçiq

Krstiq: Presioni ndaj serbëve në veri vjen drejtpërdrejt nga BIA dhe Vuçiq

Lajme
Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Lajme
13-vjeçari në Ferizaj dyshohet se bëri vetëvrasje, prokuroria deklarohet për rastin

13-vjeçari në Ferizaj dyshohet se bëri vetëvrasje, prokuroria deklarohet për rastin

Kronika e Zezë
Dyshohet se morën pjesë në vrasje, tortura e dëbim të popullatës civile – policia jep detaje për arrestimin e tre serbëve në Vushtrri

Dyshohet se morën pjesë në vrasje, tortura e dëbim të popullatës civile – policia jep detaje për arrestimin e tre serbëve në Vushtrri

Drejtësi
Cilat janë garancitë që Asociacioni nuk do të përfundojë si “Republika serbe”, Hovenier: Duhet të keni besim në SHBA-të, jemi zotuar se nuk do të lejojmë që kjo të ndodhë

Cilat janë garancitë që Asociacioni nuk do të përfundojë si “Republika serbe”, Hovenier: Duhet të keni besim në SHBA-të, jemi zotuar se nuk do të lejojmë që kjo të ndodhë

Lajme
Gashi, ministrave të LVV-së: Boll u çaraveshët, se po flasim për diçka të rëndësishme

Gashi, ministrave të LVV-së: Boll u çaraveshët, se po flasim për diçka të rëndësishme

Lajme
Kalo në kategori