LAJMI I FUNDIT:

Pashkët

57 Artikuj

Testojeni trurin me këtë iluzion optik – gjejeni karotën e fshehur në mesin e figurave të pashkëve

Testojeni trurin me këtë iluzion optik – gjejeni karotën e fshehur në mesin e figurave të pashkëve

Interesante
Kovaçevski për Pashkët: Të forcojmë besimin në komunitet!

Kovaçevski për Pashkët: Të forcojmë besimin në komunitet!

Maqedonia e Veriut
Besimtarët ortodoksë kremtojnë pashkët

Besimtarët ortodoksë kremtojnë pashkët

Kosovë
Kurti uron Pashkët: Më shumë se kurrë kemi nevojë për besim, që t’i kalojmë të gjitha pengesat

Kurti uron Pashkët: Më shumë se kurrë kemi nevojë për besim, që t’i kalojmë të gjitha pengesat

Kosovë
Begaj: Fryma e Pashkëve përcjell shpresë, dashuri dhe jetë të gëzueshme

Begaj: Fryma e Pashkëve përcjell shpresë, dashuri dhe jetë të gëzueshme

Shqipëri
Besimtarët katolikë në Maqedoni festojnë sot Pashkën

Besimtarët katolikë në Maqedoni festojnë sot Pashkën

Maqedonia e Veriut
Osmani uron besimtarët katolik: Pashkët janë manifestim i vlerave tona të përbashkëta njerëzore

Osmani uron besimtarët katolik: Pashkët janë manifestim i vlerave tona të përbashkëta njerëzore

Kosovë
Edi Rama uron Pashkët: Ringjallja e Krishtit celebron dashurinë e pafundme

Edi Rama uron Pashkët: Ringjallja e Krishtit celebron dashurinë e pafundme

Shqipëri
Elkos group dhuron 100 pako ushqimore për familjet në nevojë në Pejë, Kelmendi uron Pashkët

Elkos group dhuron 100 pako ushqimore për familjet në nevojë në Pejë, Kelmendi uron Pashkët

Kosovë
Sallagrazhda, fshati ku banorët festojnë bashkë Bajram e Pashkë

Sallagrazhda, fshati ku banorët festojnë bashkë Bajram e Pashkë

Sociale
Familja që feston Bajram e Pashkë, anëtarët janë katolikë, ortodoksë dhe myslimanë

Familja që feston Bajram e Pashkë, anëtarët janë katolikë, ortodoksë dhe myslimanë

Shqipëri
Kurti mori pjesë në pritjen për festën e Pashkëve në Katedralen Nënë Tereza

Kurti mori pjesë në pritjen për festën e Pashkëve në Katedralen Nënë Tereza

Kosovë
Abdixhiku uron Pashkët: Le të jetë kjo festë e ripërtëritjes së dashurisë ndaj atdheut tonë, Kosovës

Abdixhiku uron Pashkët: Le të jetë kjo festë e ripërtëritjes së dashurisë ndaj atdheut tonë, Kosovës

Kosovë
Imzot Dodë Gjergji: T’i japim popullit dashurinë, paqen dhe guximin

Imzot Dodë Gjergji: T’i japim popullit dashurinë, paqen dhe guximin

Kosovë
Haradinaj uron Pashkët

Haradinaj uron Pashkët

Kosovë
Osmani uron Pashkët: Uroj t’i qëndrojmë pranë njëri-tjetrit

Osmani uron Pashkët: Uroj t’i qëndrojmë pranë njëri-tjetrit

Kosovë
Memli Krasniqi uron Pashkët: E ardhmja i takon mirësisë dhe dashurisë

Memli Krasniqi uron Pashkët: E ardhmja i takon mirësisë dhe dashurisë

Kosovë
Tri të hënat e prillit janë ditë pushimi

Tri të hënat e prillit janë ditë pushimi

Kosovë
Të famshmit shqiptarë urojnë Pashkët

Të famshmit shqiptarë urojnë Pashkët

Yjet
Miliona të krishterë po festojnë Pashkët nën masa izolimi

Miliona të krishterë po festojnë Pashkët nën masa izolimi

Evropa
Rita Ora uron Pashkët: Koha për të ngrënë gjërat e ‘ndaluara’

Rita Ora uron Pashkët: Koha për të ngrënë gjërat e ‘ndaluara’

Yjet
Italia në bllokim të ashpër treditor gjatë festës së Pashkëve

Italia në bllokim të ashpër treditor gjatë festës së Pashkëve

Nga Bota
Merkel u bën thirrje qytetarëve të respektojnë masat edhe gjatë Pashkëve

Merkel u bën thirrje qytetarëve të respektojnë masat edhe gjatë Pashkëve

Evropa
Thaçi uron Pashkët Ortodokse: I lumtur që Kosova ka tolerancë ndëretnike

Thaçi uron Pashkët Ortodokse: I lumtur që Kosova ka tolerancë ndëretnike

Kosovë