LAJMI I FUNDIT:

Tri mënyra kur ‘dhemb koka” bëhen ‘Do të vish në shtrat, i dashur’?

Tri mënyra kur ‘dhemb koka” bëhen ‘Do të vish në shtrat, i dashur’?

Keni ndjenjën që dallimet në nevojat seksuale tuaja dhe të partnerit janë të mëdha, përkatësisht që partneri juaj është mashkull i zjarrtë, i cili kurrë nuk ngopet me seks, ndërkaq juve ju mungon dëshira. Sa për t’u ngushëlluar lexoni këtë tekst dhe do të bindeni që nuk jeni rasti i vetëm. Mbase do t’ju ndihmojë

Për femrën e punësuar që ka krijuar edhe familje, dita përfundimisht është e shkurtër për t’i kryer të gjitha obligimet, ndërsa shumica e femrave në mbrëmje mezi presin që të hidhen në shtrat – dhe të ngopen gjumë! Ndërkaq, partneri pret… aksion në shtrat!


Hulumtimet kanë treguar se si femrat sot shpesh janë nën stres, por që stresi aspak nuk shkon me libidonë. Ja çka duhet të bëni në mënyrë që jeta seksuale të mos pësojë, madje edhe kur jeni nën stres (e kjo, për fat të keq ndodh për çdo ditë), – transmeton Telegrafi.

1. Ushtroni

Ushtrimet trupore jo vetëm që ulin nivelin e stresin, por shton edhe qarkullimin e gjakut, duke përfshirë edhe atë qarkullim nëpër zonë gjenitale. Joga është luftëtar i madh kundër stresit, nxit balancën hormonale dhe ndihmon në balancën e mendjes dhe trupit. Një joga e kohëpaskohshme, e kombinuar me ushtrimet e zakonshme, do t’ju bënte mirë që të gjeni momente të qetësisë shpirtërore, në jetën tonë kaotike.

2. Kërkoni nga partneri t’ju bëjë masazh në shpinë

Masazhi do të ulë nivelin e hormonit të stresit, ndërkaq intimiteti i përvojës së tillë do t’ju bëjë më të afërt momentalisht me partnerin. Mbase ky do të jetë çasti që të mund të ndodhë edhe diçka më shumë se masazhi, apo masazhi i disa pjesëve të tjera të trupit.

Zjarr në grindje, zjarr në krevat! Përse është seksi më i miri pas një zënke?
Lexo po ashtu Zjarr në grindje, zjarr në krevat! Përse është seksi më i miri pas një zënke?

3. Shënojeni seksin në kalendar

Mendoni për disa detaje të këtij plani, veshjet e brendshme të cilat dëshironi t’i keni të veshura, çka do të dëshironit që ai t’ju bënte që t’ju të shkaktojë edhe reaksion fizik – do ta kënaqë partnerin tuaj. Dhe në fund, çdo formë e relaksimit ndihmon edhe në ngritjen e libidosë, me ç’gjë përmirësohet edhe dëshira seksuale.

Libri “Pse gratë duhet të bëjnë seks” zbulon qindra gra të cilat kanë vuajtur nga migrena, ndërsa partnerin tyre e kishin dërguar në shtrat për të zbutur simptomat e tyre.

Prandaj, relaksohuni sa më shumë dhe – kënaquni! /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Zbulohen qytetet me erën më të mirë në Evropë. I pari është ndër më të vjetrit në botë

Zbulohen qytetet me erën më të mirë në Evropë. I pari është ndër më të vjetrit në botë

Çfarë të vizitosh
Si të bësh para: Ç'ju mësuan prindërit e pasur fëmijëve të tyre?

Si të bësh para: Ç'ju mësuan prindërit e pasur fëmijëve të tyre?

Lifestyle
Warren Buffett tregon gabimin që të gjithë bëjmë me paratë dhe kursimet tona

Warren Buffett tregon gabimin që të gjithë bëjmë me paratë dhe kursimet tona

Stil
Test psikologjik i Frojdit që ta njihni më mirë veten: Zbuloni brendinë e shpirtit tuaj!

Test psikologjik i Frojdit që ta njihni më mirë veten: Zbuloni brendinë e shpirtit tuaj!

Këshillë javore
Rregullat e karmës që do t’jua ndryshojnë perspektivën për jetën

Rregullat e karmës që do t’jua ndryshojnë perspektivën për jetën

Këshilla Lifestyle
Ide të tilla të mira për të rregulluar kopshtin duke përdorur goma të zakonshme - nga kolltukët deri te vazot e luleve

Ide të tilla të mira për të rregulluar kopshtin duke përdorur goma të zakonshme - nga kolltukët deri te vazot e luleve

Kopshtaria
Kalo në kategori