Edhe zyrtarisht Chelsea ka njoftuar se Antonio Conte do të jetë trajner i tyre gjatë verës.

Tekniku italian do të lë Kombëtaren e Italisë pas Euro 2016 dhe pastaj do të ndërtojë një skuadër të re te Blutë ku pritet t’i shndërron ata në një skuadër fituese.

Për ta arritur Conte këtë duhet t’i largon së pari disa lojtarë që nuk do të përshtateshin me filozofinë e tij.

Më poshtë keni tre lojtarët që pritet të largohen dhe të nga klubi londinez me ardhjen e Contes në Stamford Bridge. /Telegrafi/

John Obi Mikel

John+Obi+Mikel+West+Bromwich+Albion+v+Chelsea+u71lPc5VsuOx

Oscar

Oscar+Chelsea+Chelsea+v+SL+Benfica+oOX5NByUpCxx

Pedro

Pedro+Chelsea+v+West+Ham+United+Premier+League+gml8zaIiU0lx